Reportáže
Black Veil Brides zalepili bolavé místečko rychlým koncertem v Roxy!
Přejít na obsah

Black Veil Brides zalepili bolavé místečko rychlým koncertem v Roxy!

Jako blesk z čistého nebe přistál samostatný koncert americké rockové partičky Black Veil Brides do pražského Roxy. Po zrušeném koncertu na RFP jsme tak dostali pomyslnou náplast na bebíčko. A že to byla pěkně exkluzivní náplast! BVB totiž údajně už koncerty takového formátu nehrají! Jak to celé probíhalo, nejspíš nemusím sáhodlouze rozvádět. Fronty emařek a emařů táhnoucí se až za roh od Roxy a spousta očních stínů a černých linek, nad kterými se člověk trošku pozastavil se slovy: “neměl jsem se přeci jen taky nějak víc nalíčit?”

Tento večer se představili pouze zmiňovaní BVB, což bylo krapet divné a nezvyklé, ale velice příjemné zároveň! Žádné dlouhé čekání a postávání, prostě se šlo rovnou na věc! To zcela jistě ocenili především rodiče v publiku a v neposlední řadě také moje 90’s kid záda. BVB za notného jekotu vyskákali na pódium a započali svoji jízdu, která se však neobešla bez chybiček. Setlist měla kapela postavený na průřezu jejich dosavadní diskografií, což bylo rozhodně fajn. Slyšet jsme tak mohli i song jako Knives and Pens, který na nás v čas své slávy skákal na YouTube snad všude, nebo anthemický Fallen Angel.


Dostávám se ale k hlavnímu problému koncertu, kterým bylo špatné nazvučení. Andy Black má jeden z nejzajímavějších vokálů na moderní rockové scéně a právě on byl přesně tím, co mě osobně na koncert lákalo (…budete se divit, ale jeho vzezření to nebylo). Bohužel jsem ale byl zklamán, jak moc byl jeho hlas utopen v nástrojích zbytku kapely. Byl jsem tedy svědkem jen nějakých známých melodií, které v pozadí zpíval jakýsi vokál. Hladina tvrdších screamů apod. byla však už lepší, což je zvláštní. Je škoda, že jich BVB nemají ve svém repertoáru více.
Kolem a kolem, fanoušci dostali, co chtěli. Kapela i přes mé obavy působila vcelku přátelsky, takže ačkoliv se nejednalo o bůhvíjaký hudební zážitek, koncert mě bavil. Dávám tedy osm ospalých zvukařů z deseti a doufám, že je někdy v budoucnu uvidíme i na větší, třeba nějaké open air stagi.

Napsal a fotil: Mejra Drkal

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…