Reportáže
Bostonské panství, moderní eror a hrdost! Aneb parádní večer ve Futuru!
Přejít na obsah

Bostonské panství, moderní eror a hrdost! Aneb parádní večer ve Futuru!

Včerejšek byl opět ve znamení dlouho očekávaného koncertu. Futurum navštívila britská dvojice Boston Manor a Modern Error. Svůj sen zahrát si s první jmenovanou kapelou si přišli splnit také hradečtí Glad for Today!

Večer otevírají tuzemští Glad For Today, které není třeba představovat, neboť jsou v našem rybníčku poměrně často omílaným a známým jménem. Byla jsem dost zvědavá na jejich show, jelikož tahle partička má za sebou tour po Kanadě a určitě nám chtěla ukázat, v jaké formě jsou po návratu. Hodně oceňuju pohyby na stagi, je tam určitě vidět zajímavý upgrade a z kapely vycházel celkově mnohem energičtější a sebevědomější feel. Ale bohužel set české kapely byl docela špatně nazvučený, ale rejpání stranou, dav si songy užíval plnými doušky, prostor dostala i moje oblíbená wall of death a vlastně to byl vcelku docela dobrej koncert. Jestli jste náhodou ještě nečetli náš rozhovor s Gladama z Fajtfestu, tak to běžte honem rychle napravit. Dozvíte se tam mimo jiné i o tom, jak se vlastně na kanadskou eskapádu pánové připravovali. Tak šup, šup.

S prvními tóny bylo naprosto jasné, že kapela Modern Error z UK ví moc dobře, co dělá. Mělo to koule, nechyběla ráznost a naléhavost a prostě mě to dostalo. Ruku na srdce, až tak úplně jsem jejich songy najetý dopředu neměla, ale svou chybu posléze napravuji, protože na mě fakt zapůsobily.

Boston Manor, hřeb večera, na který jsem se ukrutně těšila, předvedli naprosto skvostný koncert. Na popud frontmana Henryho Coxe došlo k hojnějšímu stage divingu a nám se před očima naskytla skvělá podívaná plná plápolajících rukou a nohou ve vzduchu, navíc doplněná o hojný počet lidí, kteří znali texty písní (včetně mě) a nakonec jsem se dočkala i skladby Halo, kterou si už několik měsíců pouštím dost často a dost ráda. Podle toho, co jsem si všimla z okolních konverzací, tak se opravdu velká část lidí na Boston Manor přišla podívat znovu, ačkoliv na nich byli docela nedávno na festivalu Rock For People. A já se jim vůbec nedivím. Určitě využiji každičké příležitosti, kdy je zase budu moct vidět a vám na ně doporučuji zajít také. Bylo to fucking awesome.

Text: Monika Lobodášová
Foto: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

John Wolfhooker - 313

Není to moc dlouho, co jsme si naposledy libovali nad novinkou z holubí dílny. Řeč je samozřejmě o jejich nejtvrdším počinu, písni, která…

V Akropoli bojovali Northlane s Polaris o místo headlinera

Máme tu jeden z posledních reportů tohoto roku. Australský duel mezi Polaris // Northlane a druhý výstup Void Of Vision. Jaká byla atmosféra v…