Reportáže
BrainWave Production oslavilo 5 let koncertem
Přejít na obsah

BrainWave Production oslavilo 5 let koncertem

Nedělní řežba v Rock Cafe byla jasnou volbou jak pro mě, tak pro plno z vás, protože účast byla opravdu slušná. Ještě aby ne, když šlo o narozeniny BrainWave Production a zároveň křest alb hned dvou z pěti účinkujících kapel.

Nedá se nic dělat, liberecké SIGHTS jsem bohužel nestihla, protože začínali velmi brzy. Přejděme tedy k Anthems. tam nebylo co vytknout, koncert byl skvělý a křest debutového alba s názvem Consciousness, které doporučuji naposlouchat, protože je to nářez, proběhl v přátelském a milém duchu.

Přesuneme se k Behind The Mirror, kteří začínají s lehce menším publikem, ale naštěstí po pár písničkách se sál zaplňuje a na klucích je vidět, že je to s přibývajícími diváky baví víc a víc, takže přes počáteční lehkou únavu se přenáší opravdu rychle. Vždyť podle jejich vlastních slov většinu energie nechali na sobotní akci s názvem MOSH OR DIE, což pro oko fanouška nebylo v podstatě viditelné. Já osobně jsem si koncert užila, byla to moje premiéra a zpětně můžu volit jen slova pozitivního rázu.

Další křtiny proběhly u nadcházející kapely Abyss, Watching Me. Uznávám, že po jejich minulém fiasku, také za zdmi klubu Rock Cafe, jsem byla plná očekávání, jak jejich gig tentokrát dopadne. A dokázali to, tohle bylo to, na co se vyplatí počkat a vychutnat si to až do konce. Naprosto perfektní a energickej koncert. Precizně odehráno i odzpíváno. Kytarová sekce i frontman se vydávají na cestu z pódia mezi řady fanoušků, a to se jim stoprocentně vyplácí, protože tohle je ten feel a kontakt s publikem, který utkví v paměti. Opět se mi potvrdilo, že Abyss, Watching Me opravdu zaslouženě obsazuje první místa v mejch top favorite kapelách.

Konečně se přesouváme ke kapele Acres! Ach, co k tomu říct. Naprosto odlišná atmosféra začíná už s prvními tóny téhle britské kapely. Mazlivé tóny, které se zařezávají pod kůži, ponurejší atmosféra nutící do souběžného pohybu spolu s rytmem kytar. Stojím v první řadě, hned u pódia a to poselství, které na mě ulpívá z jejich textů a hudby, je něco nezapomenutelného a nemůžu se toho nabažit. Je to ponurá temnost, přesně to, co miluju a vyhledávám. Ještě teď, když to píšu, mám zrychlený tep, protože takhle na mě naposledy snad zapůsobil jen koncert švédských Imminence!

Takže abych to zakončila, večer jsem si užila, tenhle typ akcí mam přeci jen nejraději. Stonásobné díky patří samozřejmě BrainWave Production, my jim za celý tým coreMusic přejeme všechno nejlepší a děkujeme za kvanta skvělých akcí a kapel, které jsme mohli právě díky nim vidět.

Monika Lobodášová

Články autora COREMUSIC

​Brutální Brutal Assault byl letos ještě větší a lepší!

Po dvou letech čekání jsme se konečně dočkali Brutal Assaultu. Po covidových náhradách v podobě Josefoff a Josefstadt se BA vrátil ještě…

Fórum Karlín přivítá jednu z nejvlivnějších kapel alternativního rocku - Pixies!

Šance, že jste už někdy slyšeli kapelu Pixies je veliká. Ať už to drtila vaše máma nebo fotřík v kazeťákách nebo je furt hráli dokola…