Reportáže
​Čilou show skvělých Palaye Royale oslabila jen pramalá divácká účast!
Přejít na obsah

​Čilou show skvělých Palaye Royale oslabila jen pramalá divácká účast!

Rock for People & Sodapop nám přináší Palaye Royale nedlouho po jejich vyprodaném koncertě, který se uskutečnil 28. 3. 2022 v Malé sportovní hale. Tam jsem shodou okolností byla, takže mám s čím porovnávat. Snad bude tentokrát zvuk o chlup lepší. Uvidíme.

Možná jste si při sledování klipu “Broken” kanadsko-amerických Palaye Royale lámali hlavu s tím, odkud vám jsou klášterní prostory povědomé, a možná vám bylo hned jasné, že si kapela inspiraci pro onen klip a stejně tak pro fotky k připravované desce vybrala v Praze. Tvorby klipu se zhostila Eva Doležalová, rodačka z Brna, která působí v Los Angeles a na scéně se prosadila svými odvážnými vizemi a scénáři, které poté přetváří na dekadentní, poetické a vizuálně zajímavé filmy. Kapela se tedy opět vrátila do své oblíbené Prahy a my jsme měli možnost slyšet píseň “Broken” konečně naživo.
Celým večerem provázely tři kapely, tudíž bylo o zábavu postaráno. Jako první předskokané otevírali večer tuzemští Glad For Today a tentokrát koncert odehráli, alespoň podle mě, v lepším podání než obvykle. Kapela má nicméně na živých koncertech stále co vylepšovat, nejvíce po pěvecké stránce. Pro moje uši je to jediná slabší část jejich živé show. Ve studiu jim to přitom jde skvěle.
Jako další přichází na řadu druhé vystoupení večera, z něhož si v paměti ze všeho nejživěji odnáším předčítání z české kuchařky, kde se Alexander Leon Gumuchian, lépe známý jako bbno$, zaměřil na recept na guláš. Vtipná vsuvka poměrně dobře zafungovala. Zazněly samozřejmě i absolutní hity, známé převážně díky sociálním sítím, respektive díky platformě TikTok. Chvílemi až moc dlouhé vystoupení mělo slabší, ale i zábavné momenty a pokud jste byli ochotni přistoupit na notu umělcova humoru, snáze jste přehlédli, že jeho působištěm je zkrátka internet, nikoliv live performance.
Konečně přichází zlatý hřeb večera v podobě Palaye Royale, kteří kráčí na pódium za doprovodu orchestrálně laděných zvuků, dramatických melodií a první píseň “Nightmares” na sebe nenechá dlouze čekat. Sebastian Danzig (kytara) se znovu ujal role baviče/roztleskávače a po celou dobu show se mu náramně dařilo rozpohybovat poměrně malé publikum k bujarému životu. Menší účast bohužel kapele jejich velikosti nesluší, navíc ani ne z půlky zaplněný sál není něco, co by si energické trio zasloužilo. V průběhu večera zazněly songy, které jsme naživo mohli slyšet poprvé – “Broken” nebo “Fever Dream” – a neurazila mě ani cover verze písně “Seven Nation Army” od kapely The White Stripes. Poměrně dost výrazně přebasované nazvučení má na svědomí bzučení v uších během zbytku celého večera, ale to není vjem, který si budu na konci dne pamatovat. Mnohem důležitější je pro mě fakt, že Palaye Royale znovu předvedli úctyhodný výkon a že se opravdu vyplatí jejich show zažít na vlastní uši. A to klidně opakovaně. Ostatně další příležitost bude hned v lednu!


Info here: https://www.facebook.com/events/5069938549795230/

Psala: Monika Lobodášová

Fotil: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli…

Heaven Shall Burn s sebou do Fóra Karlín přivezou kvalitní support!

Dobře známí němečtí deathcoristé Heaven Shall Burn se vracejí na pódia. Hned z kraje nového roku vyrážejí na evropské turné a jako support…