Reportáže
Despised Icon se po 6 letech vrátili ve velkém. Překvapili i američtí Oceano!
Přejít na obsah

Despised Icon se po 6 letech vrátili ve velkém. Překvapili i američtí Oceano!

Despised Icon otřásli základy Futura a předvedli, jak má vypadat pořádná show.

Pro uvedení do kontextu situace, Despised Icon přijeli do Prahy po dlouhých 6 letech. Tito 20 let na scéně aktivní pionýři přijeli ve společnosti kapel Viscera, Distant, Oceano a Decapitated, takže každému musí být jasné, že šlo o opravdovou oslavu deathcoru.

Akci odstartovala britská kapela Viscera, která je složená z členů kapel Sylosis, Heart Of A Coward a Martyr Defiled. A musím tedy říct, že se jim večer podařilo pořádně odpálit. Na to, že hodně lidí dorazilo až během jejich setu, tak úspěšně rozpohybovali všechny přítomné v sálu.

Pokračovala nizozemsko-slovenská kapela Distant, která dle mého byla vážně dobrá, nicméně dav vystoupení příliš neocenil. Dopadlo to tedy tak, že všichni sice přikyvovali do rytmu, ale energie nikde. Je ale nutno uznat, že i přes vlažnost publika Distant předvedli opravdu dobrý výkon.

O poznání živější bylo následující vystoupení. Řeč není o nikom jiném než o kapele Oceano, která pro mě byla velkým překvapením. Vokalistovi Adamovi Warrenovi se podařilo předvést ještě brutálnější zvuk než ve studiu. Čekal jsem velkou jízdu, ale asi by mě nenapadlo, že budu mít chvílemi chuť naběhnout do středu moshpitu i se vším mým foto vybavením. Takový zážitek to pro mě byl a očividně ne jenom pro mě, protože brutální moshpit jel od začátku, až do samého konce. Nebál bych se říct, že každý fanoušek deathcoru, který si tuhle akci nechal ujít, prohloupil.

Moje první myšlenka hned poté, co set Oceano skončil, byla, jestli se Decapitated podaří udržet energii, kterou s sebou Oceano přinesli. A pravda je tak někde na půl cesty. Nejdřív začnu tím dobrým – super kytarová sóla a zvuk všech ostatních nástrojů. Co za mě ale zcela nefungovalo – mix vokálů, který nebyl přes půli setu vůbec slyšet, a když už slyšet byl, tak jen hodně potichu a nevýrazně. Set se mi tak kvůli tomu zdál poměrně zdlouhavý a člověk jen stěží udržel pozornost. Nicméně podle reakcí lidí okolo mě jsem byl možná jediný, kdo to tak vnímal. Napovídal by tomu i fakt, že fanoušci jásali ještě několik minut po skončení show.

Já už jsem ale čekal na hřeb večera v podobě Despised Icon. A že to hřeb večera byl... V minutě, kdy jejich set začal, nezůstalo člověka, který by jen tak postával a nezapojil se do obřího moshe. Jejich set byl jeden velký bordel (samozřejmě v dobrém slova smyslu). Skoro bych až řekl, že jsem cítil, jak se sál otřásá až v základech. Možná to ale bylo mým vnitřním pocitem a euforií, že můžu tyto pionýry deathcoru vidět, neboť v roce 2016, když tu byli s Chelsea Grin, mi jejich show utekla. A soudě podle energie v sálu chyběli nám všem. Byl to opravdu nepopsatelný zážitek a vlastně jsem jim i odpustil, že k nám zavítali až po 6 letech. Doufám, že příště přijedou hoši dřív než za 6 let a třeba znovu i ve společnosti Chelsea Grin.

Napsal a fotil: Martin Marek

Články autora COREMUSIC

nothing,nowhere. vyrostl do krásy! Lucerna znovu pocítila dvojitý moshpit.

Konečně jsme se dočkali! nothing,nowhere. a spol. odehráli své show i v Praze. Sál Lucerna Music Baru se zprvu pozvolna plnil opravdu krásně rozmanito

Letos se již podruhé dočkáme Silverstein!

Jak slíbili po jejich famózním vystoupení na letošním Rock for People, Silverstein se vrací do Čech, konkrétně v pondělí 5. 12. do pražského…