Reportáže
Fajtfest - Den Třetí - Landmvrks si střihli s Dropout Kings boj o nejlepší set večera!
Přejít na obsah

Fajtfest - Den Třetí - Landmvrks si střihli s Dropout Kings boj o nejlepší set večera!

Třetí a poslední dny festivalu bývají ty nejnáročnější. Všechno bolí, energie už moc nezbývá a přitom je před tebou ještě hodně k vidění. Na Fajtu se k tomu všemu přidala ještě nepřízeň počasí, která se protáhla až do odpoledních hodin.

Den zahájily kapely Cornered a Manu Armata, kteří to rozjeli pro první návštěvníky areálu a po nich se na stage vyšplhali Solitaris, kteří to pořádně rozbalili. Originální zvuk a anonymní masky. Další klenot na francouzský scéně!
Jedním z velkých překvapení celého festivalu byla ale bezesporu Atena. Norové zahráli strojově přesný metalcore. S neuvěřitelným citem a lehkostí představili průřez svojí tvorby. Doufejme, že se brzy vrátí a budeme si je moc užít ještě jednou třeba v klubu.

Následně se začalo míchat s programem a do toho se spustila pořádná průtrž, která se protáhla až na pár hodin!
Část našeho týmu se přemístila na rozhovory s Blood Youth a Dropout Kings.

V odpoledním programu se vystřídaly kapely jako třeba pensylvánská partička One Step Closer. Melodický hardcore je tady příjemným zpestřením fesťáku. Přijeli sice na poslední chvíli, jak bývá jejich dobrým zvykem, ale zato vysmátí od ucha k uchu. Největší legrace to ale byla když začal pořádný slejvák. To se pak poznal skalní fanoušek a že jich nebylo málo!
S obří dávkou zběsilosti přišli na stage i Black Bomb A. Jejich zpěváci si rozdělili show rovným dílem - jeden na pódiu druhý hezky v pitu s fanoušky. Těžko říct, jestli mosheři byli víc mokří od deště, nebo z toho co vypotili!
Objevila se tu třeba i kapela Insanity Alert z Innsbrucku. A nezapomeňme i na Guilt Trip, tahle sebranka má na svědomí tvrďácký moshe pod stagí. Potěšili nás parádními songy z EP " RainCity" ale dávali i starší fláky z "RIVER OF lIES!

Program se ustálil a na Fajt se vrátili Hacktivist! Ty pronásledují neustálé technické problémy. Ale kupodivu to tentokrát bylo lepší! Po ne úplně vydařeném vystoupení na letošním Rock For People, kdy chyběl bubeník, si kluci spravili chuť a předvedli vše, na co se jejich fanoušci těšili.

Dropout Kings, headlineři třetího dne si střihli premiéru v České republice a věřte nám, že výsledek stál za to! Dokonce jsme s kapelou dělali rozhovor, který se nesl v tak dobré náladě, že jsme se pár minut jen společně smáli!Jestli jste si mysleli, že kluci jsou jiní než se prezentují v klipech, jste na omylu! Vrchol jejich setu byl okamžik, kdy na pódium vyskákali všichni členové Hacktivist na jejich společnou píseň I Ain’t Depressed, což byla taktéž premiéra na živo! Zkrátka se na nás dobře připravili a my doufáme, že je tu nevidíme naposled!

To nejlepší na konec. Jednou z nejvíce očekávaných a zároveň nejvíce skloňovaných kapel celého festivalu byli Landmvrks a je jasné proč. Tuhle francouzskou skupinu jsme měli tu čest v Čechách přivítat už mnohokrát a vždy překvapují tím, jak svou hudbu ve všech směrech posouvají dál. I pod rozhlednou předvedli energickou precizně zahranou show s po všech stránkách perfektním vokálním projevem nejen Floriana, ale i celé kapely.

Blood Youth měli nelehký úkol! Přilákat zbytky přeživších, kteří se sotva drželi na nohou po skvělém setu Landmvrks!! Jejich morbidní zvuk a temnota nás ale přeci jen nakopla a my jsme si tak mohli užít show s novým zpěvákem Harrym.

Letošní ročník Fajtfestu zase přinesl něco nového na stůl. Rádi objevujeme nové kapely a to je i naše oficiální heslo “Never Stop Exploring”!

Rádi bychom poděkovali celé organizaci festivalu, bylo o nás hezky postaráno, tak jako každý rok! Úprava areálu byla pro nás vítanou novinkou a letošní line-up i přes hromadu zrušených kapel nabídl silný složení! Jelikož CoreMusic nevynechal snad jediný ročník jeho existence, je opravdu neskutečné koukat, jak se nám před očima proměňuje a stoupá výš a výš a my se těšíme, co nás v budoucnosti ještě čeká, přeci jen jde o festival, který je vyloženě zaměřený na corové kapely!

Napsal: Matty/Olda
Fotila: Nina Vocelová

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…