Reportáže
FAJTFEST - DRUHÝ DEN - Hardcorový dýchánek!
Přejít na obsah

FAJTFEST - DRUHÝ DEN - Hardcorový dýchánek!

Páteční den patřil především hardcorovým kapelám, ale dočkali se i fanoušci nu-metalu či blackened deathcoru!

Program byl velice pestrý a tak se začínalo již v půl jedné, kdy ho odstartovali postupně Censorshit a Meresiew, které si rozhodně nenechte ujít na dalších akcích!
Velice jsme si užili i druhou kapelu Mattyho z Gutalax a to NBF! Ti měli připravený píseček po prvních kapelách a dostali jsme slušnou dávku kvalitního hardcoru, na který jsme se i pořádně protáhli v moshi!

Jedním z našich tipů byla i kapela Hounds z Velké Británie. Ti na pódiu rozpoutali naprosto dechberoucí set, který pomalu začal lákat opozdilce ze svých stanů. Na jejich set navázali Sickret, kteří si rozjeli tvrdou nu-metalovou jízdu. Mezitím se část našeho týmu přesunula pod rozhlednu, abychom si střihli 3 rozhovory s Cabal, Ten56 a headlinerem Lionheart!
Druhá část Coremusic si užívala nefalšovanou, přehlídku hardcorových tanečků v podání Corrosive. Nechyběl ani stage dive jejich frontmana a rychlý circle pit.

To rozehřálo všechny místní moshery na domácí úderku Silent Generation. Ti se nebáli natáhnout si svoje milované crowdkillery i na stage a užít si tam s nimi jeden song. Kdo nezažil, neuvěří!
Aaronova kapela Ten56 si odbyla svou premiéru na kopci ve velkém stylu! Kluci zatím nemají venku moc materiálu, ale v rozhovoru nám přeci jen přiblížili, co nového připravují. Proto si ho nenech ujít!
Když jsme si mysleli, že tohle je zlatý hřeb moshování, byli jsme hned přesvědčeni o opaku. Co probíhalo při setu Get The Shot před pódiem jsme ještě nikdy nezažili! Plaval tam jak frontman, tak spoustu fanoušků, dokonce i v křesle. Na toho se na repro bedně usmíval samotný zpěvák Jean-Philippe Lagacé! No a když jsme si mysleli, že už nic šílenějšího neuvidíme, tak frontman pobídl své fanoušky, aby dorazili za ním a spustil se ještě větší mosh i na pódiu než byl na Silent Generation. Prostě neskutečný!


Následovala menší žánrová změna s legendární kapelou Mushroomhead, která v line-upu nahradila Stick To Your Guns. I když je pozice nahrazující kapely nelehká, zanechali v nás Mushroomhead nezapomenutelný hudební ale i vizuální zážitek a to nejen díky ikonickým maskám, které nosí.

Poslední trojici kapel večera otevřeli Terror. Tuhle hardcore beatdown sebranku z Los Angeles není třeba dlouze představovat, jejich shows jsou legendární. Ani vystoupení na letošním Fajtu nebylo výjimkou. Pod pódiem i na něm to vřelo! Jen škoda, že z bezpečnostních důvodů byly zakázány stage divy.
Pokračoval hardcorový dýchánek s headlinery Lionheart. Krátká pauza od hraní jim evidentně prospěla a svůj návrat na scénu si náramně užívají! Vytasili se s pořádně svižnou show plnou úderných sypaček. Show nechybělo nic, ani přehlídka svalů!

O závěr večera se postarali se svým temným pohanským rituálem dánští Cabal! Pochlubili se nejnovější tvorbou a soudě podle toho, kolik triček jsem v posledním dni mohli vidět na návštěvnících na kopci, byla to trefa do černého. Zkrátka perfektní zakončení dne.

Napsal: Matty/Olda
Fotila: Nina Vocelová

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…