Reportáže
FAJTFEST - První den s Knocked Loose a Zulu (LA), kteří nás nejvíce překvapili!
Přejít na obsah

FAJTFEST - První den s Knocked Loose a Zulu (LA), kteří nás nejvíce překvapili!

Vítejte na Fajtfestu, na dlouho očekávaném ročníku, který se nese především na vlně hardcoru!

Mezi prvními vystupujícími byli Final Words a Anime Torment, které jsme slyšeli u stavění stanu, ale i částečně v areálu a podle toho jak to znělo, jsme měli velkou chuť dělat bordel! Škoda, že zrovna tyto tvrdší kapely, museli začínat takhle brzy, protože věříme, že by jsme si je víc užili na konci dne!


Když vám nechutná plzeň, tak si přivezete bránu a No Face No Case. Předvedli pro ně naprosto typickou show, kde nechyběli moshe, circle pity a hektolitry toho nejlepšího piva, BRANÍK!


Jediná female-fronted kapela The Tex Avery Syndrome, nás příjemně překvapila, ať už hezkým vystupováním, tak jejich chytlavou show, kterou si budeme dlouho pamatovat! Zvlášť když šlo o jejich první vystoupení mimo rodné Německo.


Premiéru si odbyli i allstars tým basáků z různých projektů nazvaný Tchert. Krom dobrého zvuku by jsme chtěli vypíchnout aj žánrovou kombinaci black metalu a hardcoru!
Trošku nás nepotěšili The Oklahoma Kid, kterým očividně svědčí více klubové podmínky, než venkovní pódia!
Zulu nám teda totálně odjebali dekel! Největší překvapení dne!
Jejich show plná energie a zařadili tam i zajímavé hudební vsuvky. Zulu, to je jasná volba!


Z headlinerů nás nakonec nejvíce potěšili Moscow Death Brigade, svým angažovaným rap-hardcorovým setem, kterému nechybělo nic, dokonce ani plyšový krokouš, kam se dere žralda od MAAE.


Totální průser se konal koncertě Deez Nuts, přesto, že začátek byl slibný, po prvních písních vypadla polovina zvuku. To zapříčinilo, více jak 20 minutovou prodlevu, po které se bohužel Deez Nuts nevrátili v síle, na kterou jsme od nich zvyklí. Velký mínus za dětinské a přehnané chování kytaristy. Po zbytek setu se odmítl zvednout ze svého trucboxu!


Tento divoký čtvrteční večer zakončili Knocked Loose!
Kteří pravděpodobně vystupovali i navzdory hlasové indispozici Bryana.
Dole jsme prožívali bolestivé a nebezpečné moshe! Dokonce jsme viděli odnášet záchranku pár lidí, během večera!
Takže si představte, jak divoká show to byla!

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…