Reportáže
Finský double rozpálil Rock Café
Přejít na obsah

Finský double rozpálil Rock Café

Pokud někdo čekal, že Lost Society a Blind Chanel do Prahy přivezou pravou skandinávskou zimu, mýlil se. V Rock Café to ve čtvrtek doslova vřelo. Finsko k nám v rámci Sick & Dangerous Tour 2022 poslalo dvě velké nadějné kapely a rozhodně se bylo na co dívat.

Z facebookové události se mohlo zdát, že si večírek těhle finských floutků hodně lidí spíše nechá ujít. Koneckonců, letošní podzim se hemží tolika akcemi, které jde jen s obtížemi stíhat, že by nižší účast byla snad i pochopitelná. O to více překvapující pak byla fronta táhnoucí se přes celý bar Rock Café ještě deset minut před startem první kapely, a hlavně totálně natřískaná první půlka spodního sálu.

Lost Society si ale takový zájem bez debat zasloužili. Hned úvodem je potřeba říct, že Samy Elbanna je prototyp univerzálního metalového frontmana. Nejenže je svým chováním na pódiu schopen urvat v podstatě celý klub jenom pro sebe (což se mu povedlo už ve chvíli, kdy se objevil na pódiu), ale i jeho hudební schopnosti jsou obdivuhodné. Nemluvíme tu ale o one man kapele. Naopak, celá parta působila neuvěřitelně sehraně a předvedla vše, co se od metalové show čeká. Vztyčené prostředníčky, windmill headbang, vybalancovaný (i když krátký) setlist, zkrátka totální pecka.

Po náloži, kterou Lost Society předvedli, vystoupení Blind Channel působilo vlastně spíše vlažným dojmem. I přes to se pod stagí vytvořil solidní kotel, který se držel po celou dobu více než hodinového setu, tvořeného převážně materiálem z posledního alba. Ti, kdo nechtěli mít oblečení promočené potem a upatlané od linek, si pak užívali pohled na kapelu zpoza zvukaře. A co si budem, byla to skvělá podívaná. Šest lidí na pódiu prostě vypadá dobře takřka vždycky a kombinace dvou zpěváků funguje kdykoli.

Články autora COREMUSIC

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli…

Heaven Shall Burn s sebou do Fóra Karlín přivezou kvalitní support!

Dobře známí němečtí deathcoristé Heaven Shall Burn se vracejí na pódia. Hned z kraje nového roku vyrážejí na evropské turné a jako support…