Reportáže
FOTOREPORT: Creatures meeting ve Futuru
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Creatures meeting ve Futuru

Večer pátku 18.března měl být svátkem pro všechny vyznavače tvrdé hudby. Důvod byl jednoduchý. V pražském klubu Futurum si daly dostaveníčko špičky extrémních žánrů klubové scény. Řeč je o deathcorových Wictims a trash/deathových Horrible Creatures, kterým měli připravit půdu Mad Rabbits a Bound To Break.

Nevděčnou roli opening actu na sebe vzali Bound To Break. Jejich směsice alternativních rockových žánrů stačila k tomu, aby se alespoň část lidí v sále dala do pohybu. Většina posluchačů se ale k pódiu nehrnula a spíš se skrývala v přítmí po stranách sálu.
To Mad Rabbits dotáhli pod stage podstatně větší skupinu lidí. A není divu. Jejich jedovatý hardcore v energickém podání patří bez větší nadsázky k tomu lepšímu, co na tuzemské klubové scéně máme. Když k tomu přidáte ještě Petrovy výlety s mikrofonem mezi lidi, dostanete hardcorovou show se vším všudy.
Stále se ale čekalo na hřeb večera. Horrible Creatures mají pověst kapely, která se s ničím moc nemaže a téhle pověsti znovu dostáli. Těžká kulometná palba z poza bicích od první vteřiny jejich vystoupení, kytary zvukově připomínající roj sršní, a hlavně extrémní hlasové polohy to jsou hlavní přednosti téhle pětičlenné demoliční čety. Celou tuhle podívanou možná lehce zčeřil, podobně jako Mad Rabbits, drobný technický problém na začátku setu a neustále se snižující počet lidí v sále, ale Horrible Creatures v nové sestavě nezklamali, naopak potvrdili, že si označení špičky svého žánru rozhodně zaslouží.
Na vystoupení Wictims zůstala už jen hrstka nejvěrnějších a ten, kdo odešel, udělal hroznou chybu. Tahle kapela nebyla třešničkou na dortu, ale deseti chodová večeře. Od prvních tónů bylo jasné, že podávají výkony světové úrovně. Všechno zahráno s chirurgickou přesností, ale zároveň neuvěřitelnou silou. Hlavní předností je ale vokál. Hospiho arzenál screamů a growlů je takřka nevyčerpatelný díky čemuž se posluchač nestihne nudit.
Podtrženo sečteno, máme za sebou další skvělý koncert, který jen ukázal, co už víme dávno. Máme tu řadu výborných zaběhlých kapel a zároveň mladou krev, kterou stojí za to sledovat a podporovat.

Napsal: Oldřich Kadlec
Fotil: Mejra Drkal

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…