Reportáže
FOTOREPORT: Hardcore-punková tradice slaví desítku! Summer Punk Párty Volyně 2021
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Hardcore-punková tradice slaví desítku! Summer Punk Párty Volyně 2021

Víkend za námi, pracovní týden před námi. Konečně jsme se vymrožili ze stanů abychom vám přinesli report z jubilejního desátého ročníku Summer Punk Party, který se tradičně konal v areálu prvorepublikové plovárny ve Volyni.
Ani letos se pořadatelé nenechali zastrašit omezeními a připravili nadupaný lineup, který určitě potěšil každého návštěvníka.

Páteční večer zahájili táborští hardcoroví Meresiew v obměněné sestavě, kteří ve Volyni zároveň vystoupili premiérově. Basák Martin si účast pochvaloval „je skvělý že lidi šli i pařit, fakt jsme si to užili.“
V závěsu vystoupili punkrockoví Nežfaleš, kteří mají v česku velmi silnou fanouškovskou základnu. Hentai Corporation, kteří si ze sebe umí udělat srandu za každých okolností rozhýbali skoro všechny, kdo stáli pod pódiem a není divu, že svými expresivními texty rozvášnili spoustu lidí až k úrazům. Naštěstí, ve stylu kapely se „z toho nikdo neposral“.
Sps se svým novým a zároveň posledním albem „adios, kamarádi pankáči“ přilákali pogující dav, zahráli novinky z výše zmiňovaného alba, ale i staré fláky, které zná snad každý, kdo punk někdy alespoň jen zaslechl.
Metalcoroví, melancholičtí Severals umoshovali všechny, kdo ještě stál na nohou.

Spát se ale zdaleka nešlo, kdo nehledal ve čtyři ráno zdenu, jako by nebyl. O čerstvosti ryby ve stylu Asterixe a Obelixe nemluvě. (inside joke trigger)

Slunečnou sobotu otevřeli svým rázným rock´n´rollem Garage Rattlesnakes, následně se celá akce změnila v bazénovou párty v režii zakuklených Repelent SS, trhaly se trička, házely šipky do bazénu a vůbec to vypadalo jako na mafiánském srazu.Přišel čas pro headlinera tohoto ročníku, po roce se k nám vrátili němečtí Risk It, s jejichž charismatickým zpěvákem udělala rozhovor sympatická kolegyně Simča a to už jsme se v kotli ztratili i my.
Punkrockové odlehčení v podání The Special Bombs bylo příjemným osvěžením, v podobném duchu pokračovali i optimističtí Rabies.
Slope byli největším překvapením večera a myslím, že si ve Volyni našli spoustu nových příznivců, včetně mě.
Hardcore říznutý funkovými riffy pobavil a připravil na drink v improvizovaném prostředí irské hospody křížené dobrodružnou pirátskou plavbou, které nám připravili The Mahones.
Vystoupení očekávaných Hopes z Prahy je již tradičně zárukou velké návštěvnosti. Dav potěšil kapelu pořádným moshpitem, kde si nikdo neváhal přivodit pěkných pár modřin jako vzpomínku.

Punková legenda E!E se rozezněla jako předposlední. Hity jako „Poslouchej“ nebo „Pogo“ na počest zesnulého Bakči si dali všichni, kdo měli aspoň milimetrový číro, načež na stage vtrhli Green Monster a završili víkend plný skvělý muziky.

Děkujeme pořadatelům včetně Šimona za skvělou organizaci a volbu lineupu. Rádi se vrátíme i příští rok, tak ne, že nás v tom necháte!

Najdeš se na fotce?


Fotila: Marcela Holotová
Napsala: Denisa Brandejsová
Na interview se podílela: Simča Horková
Články autora COREMUSIC

Report: Svět potřebuje lidi jako je Cory Wells!

V krásném slunečném dni jsem se vydal do Café v Lese, kde po několika přesunutých termínech vystupoval sólový zpěvák a kytarista Cory Wells…

REPORT: MGK přivezl do Prahy big budget cirkus, který rozhodně má koule!

Děcka, neposlouchejte internet! Je to místo plné pomluv, falešných ideálů a bůhví čeho ještě. Inu, v tomto má Colson Baker aka Machine Gun…