Reportáže
FOTOREPORT: Holding absence uzavřeli svou evropskou tour!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Holding absence uzavřeli svou evropskou tour!

Máme za sebou další roky slibovaný koncert. Přes všechno odkládání způsobené hlavně pandemickou situací a změny line-upu (Btw. trochu škoda, že původní line up s WARGASM a STATIC DRESS neklapnul) jsme konečně tuhle welškou partu přivítali v Praze. Jaký byl jejich výkon? Jedním slovem dokonalý.

Náhradou za původní support byly dvě nadějné české kapely. První z nich SAFECOURSE otevřeli večer celkem slibně. I když se na stage kvůli všemu vybavení headlinera vmáčkli tak tak, předvedli solidní, energickou show. Jejich největším nepřítelem byl zvuk, který většinou jejich kytarových linek zamotal do nepřehledné koule.
Nicméně tuhle emo hardcorovou partu rozhodně stojí za to sledovat.

DEFINE ME vsadili na skvělou světelnou show, která fungovala skvěle i na přeplněném pódiu. Představili osvědčené skladby ze starší tvorby ale i nový česky zpívaný song. Navíc se jim podařilo rozehřát publikum před hlavní hvězdou večera.

Poslední koncerty tour jsou vždycky trošku riskantní. Kapela bývá unavená, což se podepisuje hlavně na výkonu zpěváka a občas kapela působí dojmem „ať už jsme doma“.
O HOLDING ABSENCE tohle ani náznakem neplatí. Od prvního tónu byl cítit neuvěřitelný hudební tlak, kterým se poctivě propracované kytarové aranže a lehký synťákový podkres tlačily do těla každého z fanoušků smíchovského klubu. A ten hlas! Když se Lucas Woodland omlouval, že jeho hlas není stoprocentní a dlouhá tour si na něm vybírá daň, začalo mě zajímat jak by asi zněl, kdyby stoprocentní byl. Neměl jedinou chybu. Celý koncert sršel energií a jak osvědčené hity, tak tvorbu z nové desky podával s naprostou přesností.
A publikum to náležitě oceňovalo. Navíc kolik znáte kapel, které svěří feat svému merch guyovi? Tahle kapela s tím rozhodně problém nemá. Vlastně jediný aspekt, ve kterém bylo poznat, že jejich tour je u konce, byl právě stánek s merchem, kde zůstalo už jen posledních pár kousků.

HOLDING ABSENCE jsou zkrátka naprostý fenomén mezi nově vzniklými kapelami na poli posthardcore-emo žánru a celý koncert bylo jasně slyšet a cítit proč. Ukazují se nejen jako parta naprosto profesionálních, talentovaných a pracovitých umělců ale i jako skupina lidsky příjemných lidí což celému jejich vystoupení přidává na atmosféře.

Napsalo a fotilo naše emo duo: Nina a Olda!


Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…