Reportáže
FOTOREPORT: Hudba pro Jemen!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Hudba pro Jemen!

V úterý jsme se byli podívat na další benefiční akci. Tentokrát se jednalo o koncert v Rock Café na podporu Jemenu, který byl naplánován již dávno před současnou ukrajinskou krizí.

Večer odstartovali Mad Rabbits. Pražská hardcorová kapela pobíhala na pódiu i pod ním a ani publikum nezůstalo klidně stát a převzalo jejich energii na 100 %.
Emocemi zabarvený řev, silné texty a melodické kytarové riffy – tak pokračovali Lighthouse Keeper. Svoji energickou show doplnili také novým singlem Insight.
Potom stage zkušeně převzali Streetmachine, stálice, která má za sebou nejeden velký klubový koncert. Jediní zástupci českých textů úterního večera zabrousili více do klasického hardcoru, metalu či punku.
S večerem jsme se trefně rozloučili kapelou When Goodbye Means End. Kapela se na žánrovou linku napojila svým post hardcorovým základem prokládaným emo pasážemi.
Vstupné na akci bylo dobrovolné. Celý výtěžek bude prostřednictvím UNICEF věnován na pomoc lidem v Jemenu, který po více než pěti letech války čelí jedné z nejhorších humanitárních krizí na světě.

Napsala / Fotila: Nina Vocelová

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…