Reportáže
FOTOREPORT: Imminence – Ze Švédska s láskou
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Imminence – Ze Švédska s láskou

V sobotu 7.5.2022 se pražská MeetFactory otřásala v základech!

I my jsme se konečně dočkali IMMINENCE na jejich „Heaven in Hiding Tour“, společně se silným supportem.

Začátku se zmocnila první švédská sestava sobotního večera – PORT NOIR. Na první pohled klasické trio s kytarou, basou a bicíma, ale není tomu tak. Melodické části s čistým zpěvem, které se v setině změní v silnou show. Plynulé přechody mezi klidnými a energickým částmi dodávaly na celé atmosféře. Kterou ještě krásně a nenásilně doplnily světelné efekty.

Kdo si pořádně neodpočinul po PORT NOIR udělal chybu. Následující NOVELISTS totiž nikoho oddychnout nenechali. O skvělý zvuk celého setu se postaral baskytarista Nicolas Delestrade, který kvůli zranění nemohl vystoupit na stage. Ať už stojíte u pódia, nebo na druhé straně haly, tahle francouzská parta se vám dostane pod kůži a ani nevíte jak.

Zlatý hřeb večera – IMMINENCE. Naposledy jsme je u nás mohli vidět minulé léto na Rock For People Hope. Tam jim bohužel nepřál zvuk a dlouhá koncertní pauza. Možná i proto do sobotního koncertu dali 200 %. Jak už název tour napovídá, představili nám svou poslední desku „Heaven in Hiding“ (2021). Výběr set listu byl ale vyvážený, takže pokud někdo není fanda jejich nové tvorby, dočkal se i klasik z alb „Turn the Light On“ (2019) nebo „This Is Goodbye“ (2017). Jejich kombinace tvrdého metalcoru a jemných pasáží s houslemi funguje za každé situace. Posledním momentem koncertu i Eddieho houslí byl přídavek „Temptation“.

Fotila a psala: Nina Vocelová


Články autora Honza Trávníček

FOTOREPORT: Scarlxrd – lord zničil Žluté lázně!

Červnový nedělní podvečer v pražských Žlutých lázní patřil tvrdým beatům a manickému řevu Scarlxrda. Už od začátku bylo jasné, že…

FOTOREPORT: Jimmy Eat World zahalili Lucernu do nostalgie!

Před dvěma týdny My Chemical Romance, před týdnem na Rock for People Silverstein a teď Jimmy Eat world. Ať mi někdo říká, že je emo jenom…