Reportáže
FOTOREPORT: Imminence – Ze Švédska s láskou
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Imminence – Ze Švédska s láskou

V sobotu 7.5.2022 se pražská MeetFactory otřásala v základech!

I my jsme se konečně dočkali IMMINENCE na jejich „Heaven in Hiding Tour“, společně se silným supportem.

Začátku se zmocnila první švédská sestava sobotního večera – PORT NOIR. Na první pohled klasické trio s kytarou, basou a bicíma, ale není tomu tak. Melodické části s čistým zpěvem, které se v setině změní v silnou show. Plynulé přechody mezi klidnými a energickým částmi dodávaly na celé atmosféře. Kterou ještě krásně a nenásilně doplnily světelné efekty.

Kdo si pořádně neodpočinul po PORT NOIR udělal chybu. Následující NOVELISTS totiž nikoho oddychnout nenechali. O skvělý zvuk celého setu se postaral baskytarista Nicolas Delestrade, který kvůli zranění nemohl vystoupit na stage. Ať už stojíte u pódia, nebo na druhé straně haly, tahle francouzská parta se vám dostane pod kůži a ani nevíte jak.

Zlatý hřeb večera – IMMINENCE. Naposledy jsme je u nás mohli vidět minulé léto na Rock For People Hope. Tam jim bohužel nepřál zvuk a dlouhá koncertní pauza. Možná i proto do sobotního koncertu dali 200 %. Jak už název tour napovídá, představili nám svou poslední desku „Heaven in Hiding“ (2021). Výběr set listu byl ale vyvážený, takže pokud někdo není fanda jejich nové tvorby, dočkal se i klasik z alb „Turn the Light On“ (2019) nebo „This Is Goodbye“ (2017). Jejich kombinace tvrdého metalcoru a jemných pasáží s houslemi funguje za každé situace. Posledním momentem koncertu i Eddieho houslí byl přídavek „Temptation“.

Fotila a psala: Nina Vocelová


Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…