Reportáže
FOTOREPORT: Jimmy Eat World zahalili Lucernu do nostalgie!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Jimmy Eat World zahalili Lucernu do nostalgie!

Před dvěma týdny My Chemical Romance, před týdnem na Rock for People Silverstein a teď Jimmy Eat world. Ať mi někdo říká, že je emo jenom fáze života a všichni z toho vyrostou. Jak si tahle čtyřka poradila s Lucerna Music Barem?

Jedinou předkapelou večera byli Together Pangea. Tahle indie garážová sebranka byla přesně to, co chceš na koncertu takovýho formátu vidět. Lehce přiškrcený zpěv, surfové kytarové riffy a hodně pohodový melodie v kombinaci s osobitou video projekcí, která se odkazovala na estetiku devadesátek skvěle naladily už celkem solidně zaplněný klub. Třicet minut stačilo, hřeb večera čeká.

Zas a znova se ukazuje, že kapely z devadesátek zrají jako víno a Jimmy Eat World nejsou výjimkou. Na tour si nachystali víc než hodinový set poctivě poskládaný z největších hitů, které za svou skoro třicetiletou kariéru napsali, ale i zaznělo i pár novinek z posledního alba Surviving. Je těžko uvěřitelné, s jak čistým, uvěřitelným a hlavně čerstvým dojmem celá show působila. Všichni na podiu v čele s Jimem Adkinsem rozhodně nepůsobí jako by jim padesátka klepala na dveře. Naopak vším co předváděli vrátili celý music bar o dvě dekády zpět a zahalili ho do příjemné nostalgie.
Je jedno co pro vás emo subkultura a hlavně hudba po roce 2000 znamenala. Emo je zpět a potvrzují to nejen nově vznikající kapely, ale i ostřílení matadoři žánru.

Napsal: Oldřich Kadlec
Fotila: Nina Vocelová

Články autora Honza Trávníček

FOTOREPORT: Scarlxrd – lord zničil Žluté lázně!

Červnový nedělní podvečer v pražských Žlutých lázní patřil tvrdým beatům a manickému řevu Scarlxrda. Už od začátku bylo jasné, že…

​Holding Absence zavřou v Praze svojí evropskou tour

Po bezmála čtyřech letech, kdy jsme měli možnost vidět tenhle welšský kvartet po boku Loathe, jsou Holding absence zpět v Praze, aby tu završili…