Reportáže
FOTOREPORT: Jimmy Eat World zahalili Lucernu do nostalgie!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Jimmy Eat World zahalili Lucernu do nostalgie!

Před dvěma týdny My Chemical Romance, před týdnem na Rock for People Silverstein a teď Jimmy Eat world. Ať mi někdo říká, že je emo jenom fáze života a všichni z toho vyrostou. Jak si tahle čtyřka poradila s Lucerna Music Barem?

Jedinou předkapelou večera byli Together Pangea. Tahle indie garážová sebranka byla přesně to, co chceš na koncertu takovýho formátu vidět. Lehce přiškrcený zpěv, surfové kytarové riffy a hodně pohodový melodie v kombinaci s osobitou video projekcí, která se odkazovala na estetiku devadesátek skvěle naladily už celkem solidně zaplněný klub. Třicet minut stačilo, hřeb večera čeká.

Zas a znova se ukazuje, že kapely z devadesátek zrají jako víno a Jimmy Eat World nejsou výjimkou. Na tour si nachystali víc než hodinový set poctivě poskládaný z největších hitů, které za svou skoro třicetiletou kariéru napsali, ale i zaznělo i pár novinek z posledního alba Surviving. Je těžko uvěřitelné, s jak čistým, uvěřitelným a hlavně čerstvým dojmem celá show působila. Všichni na podiu v čele s Jimem Adkinsem rozhodně nepůsobí jako by jim padesátka klepala na dveře. Naopak vším co předváděli vrátili celý music bar o dvě dekády zpět a zahalili ho do příjemné nostalgie.
Je jedno co pro vás emo subkultura a hlavně hudba po roce 2000 znamenala. Emo je zpět a potvrzují to nejen nově vznikající kapely, ale i ostřílení matadoři žánru.

Napsal: Oldřich Kadlec
Fotila: Nina Vocelová

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…