Reportáže
FOTOREPORT: Německá metalcorová invaze v podání Annisokay, Future Palace a SETYØURSAILS!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Německá metalcorová invaze v podání Annisokay, Future Palace a SETYØURSAILS!

Klubová sezóna je v plném proudu a jeden z jejích zlatých hřebů, alespoň co se metalcoru týče, byl bezesporu páteční koncert ANNISOKAY za podpory SETYØURSAILS a FUTURE PALACE a na peklo, které takhle německá trojice kapel rozpoutala, ve sklepení pražského Rock Café se bude ještě dlouho vzpomínat.

Už před začátkem celé akce bylo celkem jasné, že koncert bude fyzicky náročný nejen pro kapely ale i pro fanoušky. Krásné letní počasí v kombinaci se skoro vyprodaným sálem znamená jediné – ždímání trička každou půl hodinu s vědomím toho, že to ani z půlky není tvůj pot.

Večer otevřeli FUTURE PALACE. Sympatické trio z Berlína v čele se zpěvačkou, která místy působila dojmem, jako by si na koncert odskočila ze srazu milovníků anime, si ale celé Rock Café získat nedokázalo. Zatímco ti, kterým vedro nevadilo, začali už v průběhu jejich setu roztáčet první circle pity večera, druzí šetřili síly. Není bez zajímavosti ani to, že na pražském koncertě na postu bubeníka zaskakoval Nico Vaeen z ANNISOKAY. Spíše odlehčeným, ale přesto energickým setem připravili půdu pro druhou female-fronted kapelu večera.

SETYØURSAILS rozjeli to pravé metalcorové peklo od circle pitů po stage dive. „Mám podvrklej kotník, chodím o berlích, ale seru na to a uděláme si tu pořádnej mejdan“ hřměla Jules Mitch z pódia mezi tím, co předváděla prvotřídní výkony jak v čistých zpěvech, tak syrových screamech doprovázena zběsilou kytarovou riffáží. SETYØURSAILS nastavili laťku zatraceně vysoko.

Pro headlinera večera ANNISOKAY ale žádný cíl není příliš vysoko. Světelná show s led panely, bezchybný vokál jak v podání Rudiho tak Christopha i nová tvorba z alba Aurora, ke kterému se celá tour váže, fungují na živo dokonale. Pro milovníky coverů si navíc ještě připravili legendární song Duality od SLIPKNOT.

Pokud ještě někdo pochyboval o kvalitách německé tvrdé scény, po páteční akci by měl svoje názory přehodnotit.
Německo už dávno patří mezi corové velmoci a my se můžeme jenom těšit čím nás naši sousedé překvapí příště.

Napsal: Oldřich Kadlec
Fotila: Nina Vocelová

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…