Reportáže
FOTOREPORT: Normandie na vrcholu post-hardcore scény!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Normandie na vrcholu post-hardcore scény!

Včera nám Rock for People nadělil další akci, kterou byl koncert kapel Normandie, Our Hollow, Our Home a Led By Lanterns v Rock Café. Poslední jmenovaní se do Prahy dostali vůbec poprvé a my jsme si jejich koncert popravdě moc užili (na našich sociálních sítích najdeš pozdrav od frontmana Shauna Hilla tak se tam běž mrknout!). Děkujeme RFP, že se tento přesunutý koncert podařilo dotáhnout do konce a teď vlítněme na souhrn toho, co se událo!
A snad se neurazíte, když to vezmu trochu více z osobní roviny.


Chapter 1: Interview

Nemohl jsem odolat příležitosti a domluvil jsem si v řadě již svůj třetí rozhovor s headlinerem večera – kapelou Normandie. S klukama si rádi dáme rozhovor, kdykoliv se tu ukážou. Jsou to totiž velký pohodáři a zároveň pokorní lidé. Díky skvělé organizaci jsem se hned potkal s manažerkou kapely, která si mě dokonce pamatovala z minula. Vlítli jsme dolů do backstage, kde hoši zrovna večeřeli, a spáchali další příjemný rozhovor. Ten vám nadělíme následující týden! Tak sleduj sítě, ať ti nic neunikne, protože jsme od kapely dostali i odpovědi na otázky ohledně nové hudby!

Chapter 2: Led By Lanterns

Začalo se poměrně brzy, ale sál byl už narvaný skoro k prasknutí. Na stagi se po intru objevila pro mě naprosto neznámá kapela Led By Lanterns. Nováčci plní energie rozproudili celý sál, ve kterém do nás bušili jeden song za druhým. Při každé písničce jsme dostali něco nového a málokdy se vidí, že by první kapela večera takhle rozeskákala celý dav. Za nás velký plus, nemohli jsme od té parády odvrátit zrak.

Chapter 3: Our Hollow, Our Home

V Praze tahle partička zažila popravdě už celou řadu koncertů, takže z nich bylo cítit, že ví, do čeho jdou. Výrazný frontman Connor se do toho obul hned od začátku, takže šlehal oheň, který vyústil ve spoustu moshpitů před pódiem. To možná někteří fanoušci Normandie nečekali. I přes to, že set byl skoro bezchybný, nám ovšem některé písně tak moc splývaly, že jsme nedokázali udržet pozornost tak, jak se to povedlo u předešlé party. Nový singl Shatterdome ale zněl báječně!

Chapter 4: Normandie

Uteklo to jako voda a před námi zbýval jen headliner večera. A že to zase stálo za to! Naposled jsme na ně koukali na té největší stagi na Rock For People a nyní od roku 2015 jsme si je dali konečně i v intimnějším klubu v Rock Café. V sále se nedalo skoro ani hnout a Normandie do toho vtrhli hezky od podlahy. Odehráli skoro všechny písně z nového alba Dark & Beautiful Secrets a přidali i některé nejznámější skladby z desky Inguz, díky které začalo být okolo kapely takové haló. Philip Strand znovu potvrdil, že jeho vokály jsou prostě nepřekonatelné a bez jediné chybičky. Skoro by se dalo říct, že naživo je to ještě lepší než na nahrávce. Kluci sice řekli veřejně, že šlo o nejlepší zastávku na jejich tour, ale zase si nebudeme mazat med kolem pusy – tohle nám v Praze říká doslova skoro každá kapela. Co ale já mohu skutečně potvrdit, je to, že ta včerejší zastávka byla opravdu kouzelná a budeme na ni vzpomínat ještě dlouho.

Fotil: Mejra Drkal
Psal: Matty

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…