Reportáže
FOTOREPORT: Palaye Royale dokazují, že jsou fenoménem dnešní doby
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Palaye Royale dokazují, že jsou fenoménem dnešní doby

Byly to jedny z prvních koncertů, které v Čechách zmařila tehdy nastupující pandemie. V roce 2020 měli Palaye Royale v ČR odehrát tři koncerty – jeden v Brně a dva v pražské Lucerně, pokaždé s předkapelou Badflower. Teprve až po třech letech v pondělí 28. března 2022 byl tento dluh konečně splacen! Navíc od té doby se fanouškovská základna zvětšila, takže ze tří koncertů se stala jedna pořádná show v Malé sportovní hale. Brněnští fanoušci sice byli donuceni udělat si výlet do Prahy, ale konečně jsme si mohli říct: Palaye Royale jsou zpět!

Koncert otevřeli alt-rockoví Charming Liars a já sám za sebe musím říct, že jsem byl velice překvapen, jak příjemně jejich vystoupení působilo. Krásný plný zvuk, každému slovu bylo rozumět a basy tlačily do publika, tak jak mají.

Nástup samotných Palaye Royale byl doprovázen několikaminutovým křikem slečen, které se po dlouhém čekání dočkaly! Kapela odvedla solidní výkon, zahrála jak staré, tak nové písně a všechny byly nabité energií. Bohužel se ale kanadsko-americká parta potýkala s o poznání horším zvukem, než měla předkapela. Nečitelný zpěv a příliš tiché kytary zhoršily celkový dojem ze show. Skálopevným fanouškům to ale evidentně nevadilo a koncert si užili natolik, že si přímo vyřvali dva přídavky. První v podobě písně Lonely, přičemž zpěvák Remington jej v první sloce odehrál na klavír umístěný přímo mezi lidmi. Druhý pak přišel trochu nečekaně až po deseti minutách, kdy lidé již odcházeli a byli tak docela překvapeni. Píseň Ma Cherie jsme zaslechli v podání s akustickou kytarou. Kapela již popíjela červené víno a tak byl závěr koncertu příjemně lidský.
Až na nedokonalosti zvuku byl koncert skvělý a věřím, že příště Palaye Royale klidně vyprodají i Velkou holešovickou halu. A kdo se těšil na Badflower, může být rád, že jejich vlastní koncert přijde v prosinci, a to stejně jako ten pondělní rovněž pod hlavičkou Rock for People Concerts.

Fotil: Mejra Drkal
Napsal: Michal Drahný

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…