Reportáže
FOTOREPORT: The Picturebooks aneb když dva dělají totéž, není to totéž!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: The Picturebooks aneb když dva dělají totéž, není to totéž!

Garfield a většina lidí pondělky nenávidí. Pondělí 28.3. ale rozhodně stálo za to, protože do pražského Futura zavítala peprná bluesrocková dvojice THE PICTUREBOOKS.

Koncert otvírala Belgická sebranka Black Mirrors. K jejich setu se asi příliš rozepisovat nebudu, jelikož mě na něm kromě hlasu zpěvačky nezaujalo absolutně nic. Možná trochu škoda, ale o to víc se člověk těšil na hlavní hvězdy večera.

The Picturebooks v Česku ani v Praze nejsou žádnými nováčky a odehráli zde již řadu koncertů. Koncert se sice nevyprodal, ale prázdno rozhodně nebylo.
Na věkovém průměru bylo znát, že bluesrock ani rock´n´roll nejsou v dnešní době na vrcholu popularity, i přesto si dovolím tvrdit, že je jejich hudba relevantní a současná.
I když jsou na pódiu kluci jen dva, není to na energii, kterou sypou do lidí, vůbec znát. Proč mít čtyřčlennou kapelu co hraje na 100 %, když stačí dva blázni na 200 %.
Možná je to trochu bizarní přirovnání, ale ta energie a syrovost, kterou bylo celé vystoupení nabité, mi chvílemi připomínala proslulé koncerty Amenry (btw. ať znáte nebo ne, kupujte lístky na 7.4. do Prahy! https://fb.me/e/1EJ7xjq4n

Slovy mého kamaráda: Kdyby Amenra hrála rock´n´roll a jezdila na motorkách, takhle to bude vypadat!

Celý koncert měl určitou traumatizující kvalitu, která člověka nutí tančit a užívat si přítomnost. O tom vlastně i jejich písničky jsou.
A o to efektnější byl závěr koncertu s písničkou Zero Fucks Given, kde singalong refrénu překonal i mnohem nadupanější akce, co jsem ve Futuru zažil.

Psát report na tuhle akci není vůbec jednoduchý, protože ta atmosféra byla alespoň pro mě naprosto jedinečná a odlišná od ostatních koncertů.
Mělo to nádech old schoolu a syrovýho rock´n´rollu. Jako kdyby si dědeček metalu vzal na sebe trendy outfit a šel na párty.
Je to divný, “zastaralý“, ale vlastně hrozně cool.
Takže jestli někdy budete mít možnost na tuhle německou dvojku zajít, tak neváhejte!

Foto: Nina Vocelová
Report: Filip Maxa

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…