Reportáže
FOTOREPORT: Punkové mládí a stáří s The Offspring!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Punkové mládí a stáří s The Offspring!

Pokračujeme v krasojízdě, včera se konal další koncert ze série Prague Summer Festival a tentokrát s punkovou legendou The Offspring!

O support se postarali oblíbení Dog Eat Dog, zahraniční mladíci Story Untold a domácí Krang!

Fotky s The Offspring prochází schvalováním, tak si na ně počkejte na našich sockách!!


Kapitola 1. - ROZHOVOR SE STORY UNTOLD
Když jsem se dozvěděl, že se objeví v Praze Story Untold, moje pop-punkové srdéčko se rozbušilo! Jaká kapela si udělá jen tak výlet do Prahy na koncert a letí zpět! Srdcaři!
Šlo o jeden z nejuvolněnějších rozhovorů co sem za ty roky zažil a brzy se s ním podělím!
Byl jsem i překvapen, když mi nabízeli pivko, vodu nebo něco k jídlu, to sem snad nikdy u žádného rozhovoru nezažil!


Kapitola 2. - KRANG
Český knedlo-zelo-vepřo si snad s chutí dal každej, kdo v areálu byl! Kluci tento pokrm snad hodili do malování, nahodili název kapely a banner byl hotov! Geniální, to se dá říct i o jejich hudbě, trápení se zvukem se brzy objevilo, ale vzhledem k tomu, že šlo o celodenní problém, tak netřeba sáhodlouze rozepisovat o co šlo.


Kapitola 3. - STORY UNTOLD
Pop-punk kanadská, mladá krev vyskočila ve třech na pódium a s přehledem si to užívala!
Na koncert si dovezli kámoše z jiné kapely, jinak by hoši hráli klasicky ve dvou.
Přes velké množství backtracků (které mě osobně nevadily) jsme si jejich energickou show moc užili! Ženy se o ně mohly přetrhat a my se tak málem nedostali k merchi, kde jsme si s nimi udělali menší fotokoutek.


Kapitola 4. - Dog Eat Dog
Kdo jinej než Dog Eat Dog mohou otvírat těsně před The Offspring! Tahle parta nás naladila zajímavým soundem, kterej je neotřelý a vlastně proč by tam neměli bejt i dechové nástroje, hokejový dresy a šup dělat bordel!
Bylo to lepší než stát frontu na pivo!


Kapitola 5. - The Offspring
Všichni jsme se nemohli dočkat těch našich staříčků, kteří z nás udělali ty oldschool punkáče na skatech! Bohužel jsme se nedočkali show, kterou by pánové předvedli jako za mlada.
Hned na začátku několikrát vypadnul zvuk a celý set to prostě nebylo ono, jak kdyby si sebou hoši tahali vlastní, starší mixpult, kterej to už v téhle době nezvládá.
Vizuálně to bylo skvělé a The Offspring zahráli většinu svých nejznámějších songů i něco z nové desky. Jen jsme se do toho nemohli celý večer dostat, ale to neznamená, že jsme toho litovali a hned hodili špínu na RFP, jelikož za to rozhodně nemohli.

ZÁVĚR
Ano, jsme si vědomi nekonečných front na pivo a žebírka, či vracečku kelímků. Toto za nás nebylo domyšleno úplně strategicky, ale z toho si pořadatelé určitě vzali ponaučení a pokusí se to dát do kupy. Jinak jsme dostali i přes silné zvukové výpadky super zážitek, kterého vůbec nelitujeme.
Tak za pár dní na ROCK FOR PEOPLE !


Fotila: Nina Vocelová

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…