Reportáže
FOTOREPORT: Punkové mládí a stáří s The Offspring!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Punkové mládí a stáří s The Offspring!

Pokračujeme v krasojízdě, včera se konal další koncert ze série Prague Summer Festival a tentokrát s punkovou legendou The Offspring!

O support se postarali oblíbení Dog Eat Dog, zahraniční mladíci Story Untold a domácí Krang!

Fotky s The Offspring prochází schvalováním, tak si na ně počkejte na našich sockách!!


Kapitola 1. - ROZHOVOR SE STORY UNTOLD
Když jsem se dozvěděl, že se objeví v Praze Story Untold, moje pop-punkové srdéčko se rozbušilo! Jaká kapela si udělá jen tak výlet do Prahy na koncert a letí zpět! Srdcaři!
Šlo o jeden z nejuvolněnějších rozhovorů co sem za ty roky zažil a brzy se s ním podělím!
Byl jsem i překvapen, když mi nabízeli pivko, vodu nebo něco k jídlu, to sem snad nikdy u žádného rozhovoru nezažil!


Kapitola 2. - KRANG
Český knedlo-zelo-vepřo si snad s chutí dal každej, kdo v areálu byl! Kluci tento pokrm snad hodili do malování, nahodili název kapely a banner byl hotov! Geniální, to se dá říct i o jejich hudbě, trápení se zvukem se brzy objevilo, ale vzhledem k tomu, že šlo o celodenní problém, tak netřeba sáhodlouze rozepisovat o co šlo.


Kapitola 3. - STORY UNTOLD
Pop-punk kanadská, mladá krev vyskočila ve třech na pódium a s přehledem si to užívala!
Na koncert si dovezli kámoše z jiné kapely, jinak by hoši hráli klasicky ve dvou.
Přes velké množství backtracků (které mě osobně nevadily) jsme si jejich energickou show moc užili! Ženy se o ně mohly přetrhat a my se tak málem nedostali k merchi, kde jsme si s nimi udělali menší fotokoutek.


Kapitola 4. - Dog Eat Dog
Kdo jinej než Dog Eat Dog mohou otvírat těsně před The Offspring! Tahle parta nás naladila zajímavým soundem, kterej je neotřelý a vlastně proč by tam neměli bejt i dechové nástroje, hokejový dresy a šup dělat bordel!
Bylo to lepší než stát frontu na pivo!


Kapitola 5. - The Offspring
Všichni jsme se nemohli dočkat těch našich staříčků, kteří z nás udělali ty oldschool punkáče na skatech! Bohužel jsme se nedočkali show, kterou by pánové předvedli jako za mlada.
Hned na začátku několikrát vypadnul zvuk a celý set to prostě nebylo ono, jak kdyby si sebou hoši tahali vlastní, starší mixpult, kterej to už v téhle době nezvládá.
Vizuálně to bylo skvělé a The Offspring zahráli většinu svých nejznámějších songů i něco z nové desky. Jen jsme se do toho nemohli celý večer dostat, ale to neznamená, že jsme toho litovali a hned hodili špínu na RFP, jelikož za to rozhodně nemohli.

ZÁVĚR
Ano, jsme si vědomi nekonečných front na pivo a žebírka, či vracečku kelímků. Toto za nás nebylo domyšleno úplně strategicky, ale z toho si pořadatelé určitě vzali ponaučení a pokusí se to dát do kupy. Jinak jsme dostali i přes silné zvukové výpadky super zážitek, kterého vůbec nelitujeme.
Tak za pár dní na ROCK FOR PEOPLE !


Fotila: Nina Vocelová

Články autora Honza Trávníček

FOTOREPORT: Scarlxrd – lord zničil Žluté lázně!

Červnový nedělní podvečer v pražských Žlutých lázní patřil tvrdým beatům a manickému řevu Scarlxrda. Už od začátku bylo jasné, že…

FOTOREPORT: Jimmy Eat World zahalili Lucernu do nostalgie!

Před dvěma týdny My Chemical Romance, před týdnem na Rock for People Silverstein a teď Jimmy Eat world. Ať mi někdo říká, že je emo jenom…