Reportáže
FOTOREPORT: Rozvážní rockeři Rise Against mají pořád co nabídnout!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Rozvážní rockeři Rise Against mají pořád co nabídnout!

Rise Against v Praze? Oukej, to zní fajn. Koncert kapely, která inspirovala či ovlivnila nejednoho z nás, se nesmí nechat bez povšimnutí. Vydali jsme se proto zjistit, zda-li to pánům pořád šlape jako za mlada.

Když jsem se blížil k areálu, zrovna dohrávali John Wolfhooker. Jelikož se začínalo celkem brzo, byly to jediné tóny, co jsem z jejich setu přes zeď zaslechl. Je to nemilé, ale holt někdo taky musí pracovat, vy flákači!


Boston Manor jsem ale už nezmeškal! Jedna z mých nejoblíbenějších kapel, to bude zase nálož, říkal jsem si. Opak byl bohužel pravdou. Nechápejte mě špatně, set byl fajn, vokály bravurní a ozvučení jakbysmet. Jen ta energie jaksi chyběla. Bylo to snad tím, že nemocný frontman Henry Cox dostal adrenalinovou injekci do zadku asi jen tři hodiny před koncertem, a nebo jim to prostě sluší víc v menších klubech? Těžko říct, ale i tak se na ně na Rock For People těšíme a doufáme, že je pořadatelé šoupnou na menší stage, aby se mohla rozpoutat ta pravá pleskanice!Od piva diváky kompletně odtrhli až Rise Against, což se dalo čekat. Zde nastalo překvápko. Kapelu jsem osobně poslouchal naposledy někdy na základce a střední škole, a tak jsem nevěděl, co od nich vlastně teď čekat. Na pódiu působili zvláštně, jako kdybych koukal na nějaké bájné postavičky. Byli to takoví klidní rockeři, což bylo ve výsledku vlastně celkem sympatické. Frontman skvěle komunikoval s publikem a zazněly pecky, který slyšel snad každý, kdo vlastní alespoň jedno ucho, jmenovitě třeba Satellite, Need For Speeďácká Give It All, Ready to Fall nebo i čerstvá novinka Nowhere Generation. Fandové si tak rozhodně přišli na své a celý tento spektákl podtrhlo už jen povedené ozvučení a také velice zajímavý stage design, který vidíte na fotkách níže!
Koncert proběhl v rámci Prague Summer Festival pořádaný týmem Rock For People.
Fotil a blábolil: Mejra Drkal

Články autora Honza Trávníček

FOTOREPORT: Scarlxrd – lord zničil Žluté lázně!

Červnový nedělní podvečer v pražských Žlutých lázní patřil tvrdým beatům a manickému řevu Scarlxrda. Už od začátku bylo jasné, že…

FOTOREPORT: Jimmy Eat World zahalili Lucernu do nostalgie!

Před dvěma týdny My Chemical Romance, před týdnem na Rock for People Silverstein a teď Jimmy Eat world. Ať mi někdo říká, že je emo jenom…