Reportáže
FOTOREPORT: Vyrazili jsme na výlet do Litoměřic na 10. ročník Death Coffee Party!
Přejít na obsah

FOTOREPORT: Vyrazili jsme na výlet do Litoměřic na 10. ročník Death Coffee Party!

V létě jsem samozřejmě nemohl vynechat již tradiční festival Death Coffee Párty v Litoměřicích, který slavil tento rok 10 let a pokud jsi fanoušek extrémních žánrů, tohle sis prostě nesměl nechat ujít! Jelikož mi práce umožnila vyjet jen na páteční line-up, přináším tedy alespoň v krátkosti pár highlightů z tohoto dne.

Brzký začátek festivalu ve 14:10 nabídl kapely Search And Destroy, Ludra či Morthymer, kteří hráli pro první návštěvníky. V takový čas bylo mnoho
z nás stále v práci, přesto se plocha výrazně zaplnila. Jelikož sem opravdu často jedete poznávat nové, neokoukané kapely, vidím tohle jako velké plus a přesně to mi bylo naděleno i první den. Mezi nejdivočejší show dne, a to hned z kraje programu, sem musím zařadit rozhodně kapelu Basement Torture Killings z Anglie, která svou vizáží připomínala doslova strašidelný cirkus nebo dům hrůzy, kde se vás snaží zamordovat partička psychopatů od hlavy až po paty umazaných od krve.

Koneckonců, v areálu byli všichni velice friendly, a to včetně všech návštěvníků, ať už šlo o každoroční návštěvníky, nebo nové kousky do rodinky „kafíčka“. Jedna ze známějších kapel toho dne byli Craniotomy, kteří nám stage doslova roztřískali kladivem. Hutné a devastující pasáže nás opravdu bavily. Keep On Rotting v čele se zpěvačkou Dahlien nám zase předvedli krásnou energickou show na domácí půdě. Následovala pořádná sypačka od Epicardiectomy a hledání členů indické kapely Gutslit, kteří si na hotelu dávali partičku karet. Vše se naštěstí stihlo a my jsme vyčkávali na opravdu očekávaný set. To, co jsme dostali, se dá vyjádřit pouze takto holy fuck! Členové v turbanech a charismatický zpěvák, který přesně věděl, co chce pod pódiem vidět, a tak nám naservírovali totální chaos v moshpitu. Pokud jste koukali na naše storíčka, určitě jste si všimli, jakej to byl mazec. Tuhle kapelu si určitě někdy dej, nebudeš litovat. Ještě před samotným headlinerem celého festivalu vystoupili angličtí Unfathomable Ruination, kteří přitápěli pod kotlem svým brutálním tech-death metalem.


Ať si říká kdo chce co chce, legendární kapela z Finska, Rotten Sound, která je na scéně už od roku 1993, se nám ukázala v tom nejlepším světle.
Nejenže nám naskákala husina kvůli bubeníkovi, který to rozjel na bicí takovým způsobem, že jsme si vzadu v backstagi s pořadateli říkali, jak je tohle možný, ale celý set byl tak svižný, že jste nevěděli na co se v tu danou chvíli zaměřit. Ve Finsku se to hraje holt jinak a tohle byla skvělá ukázka prvotřídní kvality před zraky několika stovek lidí!

Po takovém setu bylo těžké udržet laťku vysoko. Ačkoliv se toho zhostili francouzští Hurakan, naše očekávání byla bohužel vysoká a set nás tak trochu zklamal. Dannyho vokály nebyly moc výrazné, což celkově ubralo na kvalitě. Jinak šlo ale stále o slušný deathcore. Jako předposlední vystoupila kapela Marina, kterou představovat nemusíme. Ta si pro nás přichystala slušný set, který kdekoho ráno probudil. Lidi posbírali poslední síly a rozjeli to jak se sluší a patří. Stejně tak to bylo i na poslední kapelu, Amoclen.

Musím uznat, že pořadatelé celý festival stále vylepšují, starají se o pohodlí návštěvníků, což je i jeden z důvodů, proč sem vždy rád zavítám.
Vedle Summer Punku ve Volyni jde o slušnou festivalovou afterparty pro extrémnější žánry, čili pokud jezdíš na Brutal Assault, měl bys sem někdy zajet a zažít si to na vlastní kůži. Prostředí výstaviště Zahrady Čech je příjemné, v parku si tu posedíte na trávě, máte to i kousek do města. Pivo doslova teklo proudem a atmosféra by se díky své hutné energii dala krájet.

Věřím, že sobotní program byl natřískaný až k prasknutí a vy jste si tak mohli užít spoustu domácích i zahraničních kapel. Takže držím pěsti do budoucna a doufám, že to pořadatelé dotáhnou na další kulatý číslo! Protože si to tenhle festival jednoduše zaslouží!

Speciální dík patří Ondrovi z Anime Torment a Mattymu z Gutalax. Celý tým to zvládl na jedničku!

Text: Matty
Foto: Matty Kormunda


Články autora Matty Vaněk

Sum 41 rozválcují Prahu!

Koncert už teď hlásí vyprodáno skrze GoOut portál, což značí jediné –⁠ velkou parádu! Už na letošním RFP kapela znovu předvedla, že…

BLIND CHANNEL: Chtěli jsme vyfakovat celej svět a zároveň najít lidi, co jsou stejně nasraný jako my.

Už nás dělí jen pár dní od velkolepé show finské kapely Blind Channel a abychom vás nalákali, udělali jsme rozhovor přímo s frontmanem Joel…