Reportáže
FOTOREPORTÁŽ: Ghostemane? Fanoušci řádili jak utržení ze řetězu!
Přejít na obsah

FOTOREPORTÁŽ: Ghostemane? Fanoušci řádili jak utržení ze řetězu!

Fenomén posledních měsíců, floridský rapper Ghostemane, který do tvrdých trapových 808 beatů láduje dávky metalu, hardcoru nebo tvrdší elektroniky, nařezal na holou vyprodanému Roxy. Po uvedení koncertu zmizely lístky za pouhých pár dnů, není tedy divu, že Ghostemane má Prahu rád. Pražské publikum kvůli němu včera šílelo jak smyslů zbavené.

Za decentního klídku na pódium nejdříve vystoupal až kybergoticky oděný DJ Parvo a rozjel přesně to, co se dalo čekat, tj. všemožné remixy známých i neznámých songů Lil Peepa, $uicideboy$ a co já vím čeho ještě. Lidi téměř ihned začali pařit, takže svoji první misi splnil! Úvodní set pozvolna přetekl do příchodu rappera Horuse. Ten diktoval emotivní texty ruku v ruce s procítěným projevem. Zanedlouho po něm se zjevil i Wavy Jone$ a party pozvolna pokračovala. Lidi rozhazovali končetiny do všech světových stran, ale stále to bylo takové zahřívací kolo před ostrým startem.

Nástup Ghostemana vyvolal lavinu extatického nadšení a taky záplavu mobilů ve vzduchu (zachyceno na fotkách). Jen pár vteřin tracku Nihil stačilo k tomu, aby přítomní upustili veškeré zábrany a roztočili kotel tak, že na stupnici od 0 do 10 to byla tak stovka. Pro tuto situaci u nás v redakci rádi používáme již zaběhnutý odborný termín "obrovskej bordel". Lidi skákali z pódia jeden za druhym jak šílený, circly a walls of death byly samozřejmostí, kdokoli měl hlasivky, řval každej refrén a nechyběl ani skok z balkonu v podání maskovaného člena kapelní crew (mrkni na naše instastories!). Minutu a půl pařit až na krev, pak na pár chvil vydechnout a znovu - v tomhle vražedným tempu udržoval Ghostemane s doprovodnou kapelou neustálý hype. Nejsilnější rave propukl asi při skladbách Rake, 1000rounds a pochopitelně Mercury. Tuhle nihilistickou párty pro dvacátý první století zakončil Ghostemane dvěma bloky přídavků.

Byla to sranda, ale kromě rozdováděné crew, jež výborně hecovala, bych rád ocenil i světelnou show doplněnou projekcí. Myslím, že z hlediska konceptu má Ghostemane ještě kam růst. Příslibem je ono střídání žánrů, díky kterému si koncert pořád udržuje napětí. Věřím, že při promyšlenější dramaturgii by se z jeho vystoupení mohlo stát i něco víc, než jen party. Nebo je taky možné, že podobně rychle, jak se soundcloud rap dostal z undergroundu na velká pódia, z nich také zmizí. Uvidíme. V případě tohohle týpka by to byla škoda.

Text: Jiří Popelka & Mejra Drkal
Foto: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

Osmá volyňská Summer Punk Party láká na Get The Shot nebo Total Chaos

Volyně se chystá na již osmý nálet pankáčů, hardcoristů nebo prostě jen milovníků letních festivalů. Na tamním koupališti již za dva…

Nový singl Break Me Down od John Wolfhooker? Naskočí ti husina až na zadku!

John Wolfhooker vydali pěkně rozpečenou novinku. Nebudu chodit kolem horký kaše, tohle je jednoznačně moje nejoblíbenější písnička z jejich…