Reportáže
FOTOREPORTÁŽ: You Me At Six opět předvedli výbornou show!
Přejít na obsah

FOTOREPORTÁŽ: You Me At Six opět předvedli výbornou show!

Tenhle report bude krátkej a výstižnej. Proč? Protože včerejšímu koncertu You Me At Six v zaplněným Futuru prostě není co vytknout. Vážně mě nenapadá jediná věc, nějaký aspekt, který bych na jejich vystoupení mohl zkritizovat. Moje třetí setkání se sympatickou britskou rockovou kapelou dopadlo opět nadšením.

Velké uznání patří tomu, kdo pro evropskou tour na podporu šestého alba YMAS vybíral supporty. Hot Milk i Big Spring jsou kapely velmi malé, na FB mají obě do dvou tisíc fanoušků, avšak svoji kvalitou patří daleko dál a příležitost jet šňůru s velkým interpretem jim velmi pomůže. Mě zaujala především první z nich, tedy Hot Milk. Skvěle odpíchnutý woman-driven poprock na mě působil svěže, energicky a pozitivně. Dokonce mi nevadily občasné nedokonalosti ve zpěvu frontwomanky, nad kterými jsme mávl rukou se slovy "nějak to k tomu projevu patří". Trochu monotónně vedle nich působili Big Spring, o kterých jsem nestoudně prohlašoval, že jsou kapelou pro ty, co nezažili grunge éru. Ovšem ke konci setu se pánské čtveřici podařilo přitvrdit a taky se srovnal zvuk, tudíž něco do sebe to určitě mělo a svý obdivovatele si to najde.

A hlavní hvězda večera? Přátelé, jestli máte někdy chuť zajít na fakt dobrej rockovej koncert moderní éry, opovažte se příště vynechat show You Me At Six. Dostanete totiž všechno: Chutný kytary, chytlavý songy, výbornej zpěv, parádní světla a hlavně sympatickýho a charismatickýho frontmana! Josh to s lidma umí a You Me At Six jsou i díky němu fakt zábavní. Víc napsat nepotřebuju. Že se vám těmhle superlativům nechce po poslechu posledního alba VI věřit? Já jsem byl taky na pochybách, nová placka mě až na výjimky taky dvakrát neoslovila, ale v koncertní verzi mají tyhle fláky několikanásobně větší energii. Věřte mi a příště prostě doražte, slibuju vám, že neprohloupíte!

Text: Jiří Popelka
Foto: Mejra Drkal

Články autora Jiří Popelka

Je libo karanténní taneční djent od John Wolfhooker? Je tu Damaged Goods!

Panáčci z John Wolfhooker se doma v karanténě nejspíš kroutili nudou a možná i nedočkavostí z odloženého udílení Andělů, kde jim ve vzduchu…

HORRIBLE CREATURES - Internal Decline

To se nám ten svět zastavil, co? Škola zavřela, práce zavřela (pokud patříte mezi nešťastníky, co si to musej odkroutit, tak vám držíme…