Reportáže
Fronzilla je trolící satánek! Attila v LMB výborně bavila!
Přejít na obsah

Fronzilla je trolící satánek! Attila v LMB výborně bavila!

Rock for People přichystalo na pondělní listopadový večer čertovský dýchánek. Pořadatelé pozvali do Lucerna Music Baru ďábelské trolly Attila a Eskimo Callboy, kterým zdatně sekundovali The Browning. O atmosféře velmi očekávaného a téměř vyprodaného koncertu se stručně a jasně rozepsala Monika v následujících několika větách.

Hned na začátek přiznám barvu. Za mě byla Attila nejlepší koncert celého roku, a to myslím upřímně. A když beru v potaz názory ostatních lidí, tak to mají podobně. Tomuhle koncertu nemám opravdu co vytknout, od první songy do konce. S několika circle pitama najednou a královským moshováním to byla neskutečně užitá akce. Fronzilla skvěle komunikoval s publikem, proběhlo i množství vtípků, na pódium lezlo plno dam s elegancí traktoru na rozoraným poli, ukazovaly ňadra a vám to nevadilo, protože to působilo komicky, ale pořád v únosný míře. Týpek v obleku ananasu na pizze tomu dodal korunu!

Eskimo Callboy sem viděla podruhý a ta kapela mě svým způsobem asi i baví. Jenom se stalo to, že jsem dostala přímej zásah obrovský energie, kterou jsem asi nebyla zas tak moc schopná v tu chvíli ocenit, protože jsem byla pořád naladěná na nedělní koncert Nothing, Nowhere, a co si budem povídat z týhle melancholický a dekadentní změti emocí se člověk během 24 hodin jen tak nedostane. Každopádně koncert Němců jsem si i tak nakonec užila.

K The Browning, kteří večer otevírali, dodává Mejra následující: "Brownies? To jsou ti co míchaj dubstepy s metalcorem? Ty vidět nepotřebuju." Zaznělo od některých z příchozích. Když ale hned od prvních vteřin nezastavitelného setu začali sypat to svoje, posadil se na zadek nejeden škarohlíd v publiku. Žádný hnědý tóny se nekonaly a frontman Jonny McBee lítal po pódiu jak včelička. Spojení elektra a tvrdé muziky naživo prostě funguje a nejde u toho jen tak postávat v pozadí. Tady zkrátka nikdy nevíš, jestli vrtět boky na dubstep, či rozkopávat spolublázny v pitu.

TEXT: Monika Lobodášová, Mejra Drkal
FOTO: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

Šílenci z Everestu bořili v Café v lese hranice!

Sobota 15.6. se pyšní pražskou zastávkou tour landless a Severals, která se pojí s koncertem Fall From Everest. Venku párno, já jsem celej v černym.…

Godsmack nasekali Pražským fanouškům pořádně na holou!

Nedá se říct, že by Americká partička Godsmack z Massachusetts jakkoliv formovala můj hudební vývoj tak, jako její doboví vrstevníci. Ty nejznámější…