Reportáže
GHOSTEMANE: Totálni riot v MONO FONO
Přejít na obsah

GHOSTEMANE: Totálni riot v MONO FONO

Vražda, smrt, zabití! Nad útulným barem MONO FONO se tento pátek stahovala mračna. Do Prahy dorazil vrchní černokněžník GHOSTEMANE a vzal s sebou svého parťáka Wavy Jonese. Bohužel původně avizovaní Horsehead a Nedarb dorazit nemohli, což mnozí fanoušci notně oplakali. Ve výsledku to ale bylo možná i ku prospěchu. To, co crew okolo amerického hardcore rappera, který miluje metal, rozpoutala, byla čirá výtržnost!

Roli rozehřívače dostal do ruky nově oznámený DJ Demasiado a soudě podle hlasů z publika, neměl nikdo moc tušení co očekávat. Naštěstí se nenápadný chlapík z a pultem nenechal zahambit a svým setem uhodil hřebíček na hlavičku. Došlo i na emotivní chvíle, kdy si publikum defacto vyřvalo pár vzpomínkových songů na rappera Lil Peepa. V tu chvíli mi začal běhat mráz po zádech. Hned z kraje DJ setu se také strhly nekontrolované moshpity a v tu chvíli už bylo jasné, že tento vyprodaný prostor dostane co proto. To největší peklo ale mělo ještě přijít.

Pánové na stagi nás rozhodně nešetřili. Show plynule přešla přímo do hlavních hvězd večera a na pódium vystoupal Wavy Jones. V tu chvíli to publikum nevydrželo a začalo se ještě víc řezat hlava nehlava. Po chvíli se na pódiu objevila i hlavní hvězda večera, rapper GHOSTEMANE a hned při prvních sekundách jeho vystoupení se kotel opravdu rozhořel. Lidé padali, lítali na stage i z ní a dokonce muselo dojít i na přivolání security, jelikož se po jednom takovém padajícím incidentu málem svrhla věž s PAčkama. To by asi dost zabolelo. Těžko říct, zda-li chyba byla v naprosto přeplněném klubu, či v nestabilních mlaďasech, značně opojených všemožnými látkami. Nicméně, energie sálající z obou táborů byla nepopsatelná. Celá GHOSTEMANE crew si to neskutečně užívala a bylo vidět, že jsou to lidi kteří svoji práci milují. Fanoušci ve výsledku také zaslouží pochvalu, jelikož takový riot se mnohdy nestrhne ani na kdejakém deathcorovém koncertě, natož při vystoupení DJe a dvou rapperů.

Text & photo: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

FOTOREPORTÁŽ: Parkway Drive málem roztavili Fórum Karlín!

Pondělí je den, kterej většina lidí nemá moc v lásce, ale včera to bylo trošku jiný pondělí, jelikož do Prahy přijela poslední zastávka…

Twenty One Pilots rozparádili O2 Arénu do puntíku vymazlenou podívanou

Okej, budu upřímnej hned z fleku. Bejt objektivní ke kapele, kterou držíte hodně blízko srdce, bolí. Netuším, jak se následující řádky…