Reportáže
Godsmack nasekali Pražským fanouškům pořádně na holou!
Přejít na obsah

Godsmack nasekali Pražským fanouškům pořádně na holou!

Nedá se říct, že by Americká partička Godsmack z Massachusetts jakkoliv formovala můj hudební vývoj tak, jako její doboví vrstevníci. Ty nejznámější songy jsem znal, sekal jsem tailwhipy v Dave Mirra Freestyle BMX 2 na song Awake, viděl jsem klip k odpadnímu filmu Král Škorpion, s jinak dobrým songem I Stand Alone a při tónech The Enemy jsem rozbil pár nasteroidovaných hub svých kamarádů v nějakým tom starým wrestlingu. Zde to u mě asi končí. O to víc mě ale překvapil přednes kapely. Godsmack se opravdu s ničím vyloženě nepárali, vizuální pozlátko bylo decentní, kytary burácely a mezi lidi to lítalo jak namydlenej blesk. Chvílemi se mi i zdálo, že to pánové maličko přetáhli, a tak byl slyšet jen ne úplně příjemný hluk. To se poznalo hlavně při proslovu frontmana Sullyho Erny, jemuž i díky 'murica přízvuku nebylo vůbec nic rozumět a jeden z fanoušků mu to dokonce dal najevo všeříkajícím posunkem ruky. Prostě show must go on! Bohužel se často stává, že set kapely někdy za polovinou jakoby ztratí dech a Godsmack nebyli výjimkou. Neustálé hřmění kytar a některé mdlé a repetitivní písničky udusily příjemně zažehlý kotel. Jako dar zhůry v tomto momentě zapůsobili poslední dva songy – Bulletproof a již zmíněná I Stand Alone. Energie s atmosférou jakoby znova vstaly z mrtvých a donesly zkomírající koncert na zádech ke konci!

Za zmínku stojí také předskokani The.Switch, kteří v Lucerně vzbudili opravdu dobrý ohlas a publikum rozehřáli jedna báseň.

Foto a text: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu…