Reportáže
HEAVEN SHALL BURN s hvězdným supportem WHITECHAPEL, AUGUST BURNS RED a IN HEARTS WAKE
Přejít na obsah

HEAVEN SHALL BURN s hvězdným supportem WHITECHAPEL, AUGUST BURNS RED a IN HEARTS WAKE

Čtyři kapely, čtyři corové školy, čtvero různých příznivců, ale jedna společná vášeň: metal! Pěkně tvrdě a nahlas. Roxy ve středu hostilo zajímavý koncert, který dal vzpomenout akcím "back in the 00's", kdy rozmanitost jednotlivých jmen v line-upu bývala pravidelnou záležitostí. Heaven Shall Burn si na svoji The Final March Tour (po které si pánové patrně dají pauzu) přizvali zámořské velikány August Burns Red, Whitechapel a také australského draka In Hearts Wake. A tak je složení této šňůry vlastně jakousi výběrovou exkurzí na téma "Metalcore dnes a před dvaceti lety" s ukázkou jeho několika odnoží, sahající až do doby, kdy začal být v 00's trendy.

V ne zcela vyprodaném ale přesto úžasně zaplněném prostoru, ve kterém se tak vcelku fajn pohybovalo, se sešli metalisti velmi rozličného věku, od čerstvých středoškoláků až po padesátníky, s různými kapelami na tričkách a se zcela určitě odlišnými playlisty ve svých mobilech. Vyblbnout se mohl každý dle svého gusta. Pro milovníky současného metalcoru to z pódia už od začátku zhusta a natvrdo posílali sebevědomí Australané In Hearts Wake, a to za přispění dobrého zvuku, jehož kvalitu zvukaři udrželi víceméně plus mínus až do konce večera. Dokonce i Whitechapel se třemi kytarami zněli skutečně čistě a průrazně. Americká modla deathcoru, jež by mohla nakrásně headlinovat, tentokrát skromně převzala štafetu supportujících, aby nejprve setsakramensky rozhicovala tu část publika, která holduje brutálním sypačkám a growlům, a nakonec beztak rozhýbala snad úplně všechny. Phile, jsi fenomén, jen prosím příště přidej o několik "breeeeeeeeee" navíc, ať to má krvavější šťávu!

Hlavním jménem na plakátu by klidně mohli být i August Burns Red. S nimi jsme už dopluli do tradičnějších metalcorových vod. ABR předvedli nejnaléhavější vystoupení line-upu, na což skvěle reagovalo i publikum, které vystřihlo velmi divoké moshové kreace. Těch pětačtyřicet minut v jejich případě uběhlo nečekaně rychle, ABR dokážou vtáhnout do děje svými neustálými změnami tempa a rytmů, přičemž stále zůstávají uvěřitelní. Navíc Jake Luhrs je za mikrofonem prostě senzační! V mých očích tak Američané trochu strhli pozornost z headlinera právě na sebe.

Německé legendy metalcoru Heaven Shall Burn totiž toliko progresivní zdaleka nejsou, alespoň co se skladby písní týče. Sympatičtí chlapíci v letech měli k dispozici výtečnou light show doprovázenou intenzivními kouřovými efekty. Nehledě na svůj věk to sekali výborně, přesně a chvílemi opravdu dost nekompromisně. Role hlavní kapely se zhostili bez problému. Jen bohužel my, co máme v oblibě jistou pestrost v riffech a tempech, jsme už pomaličku přestávali dávat pozor. Na řadě přítomných se také ke konci podepisovala únava, přeci jen čtyři vystoupení není malá porce. I tak ale smekáme klobouk před tím, kam to tato dvaadvacetiletá kapela ze Saalfeldu dotáhla. Závěrečný cover skladby od Blind Guardian tak vyzněl velmi důstojně. Až jednoho dne Heaven Shall Burn skončí, své místo v metalové Valhalle si určitě zaslouží.

Foto: Mejra Drkal // MD Photography, více fotografií již zítra na Facebooku coreMusic.cz!

Články autora Jiří Popelka

Royal Republic: Nahrávání je vždy dost namáhavý, ale na novou desku jsme fakt hrdí!

Pražský koncert Royal Republic, který se měl původně konat v únoru, byl společně s celou tour přesunut na konec roku. Má to jednu velkou výhodu!…

FRANKIE PALMERI (EMMURE): „Nenávist je formou uznání! Každej umělec potřebuje obdivovatele i hatery!“

Série rozhovorů z FajtFestu 2018 se chýlí ke konci! Kdy jindy vám naservírovat interview s Frankiem Palmeri než před zítřejší headline show…