Reportáže
Hollywood Undead: Diskotéka, estráda, playbacky, ale především skvělá party!
Přejít na obsah

Hollywood Undead: Diskotéka, estráda, playbacky, ale především skvělá party!

Tak i na Forum Karlín už začínají Hollywood Undead být poněkud velcí! Americká rap rocková pecka posledních let jako vždy přilákala tisíce fandů z různých sociálních skupin, a tak se to ve vyprodaném sále hemžilo hiphopery, rockery, příznivci corové hudby nebo gamery (zdravíme Agraela a jeho hovada!). Bláznivé šestici se opět podařilo rozpoutat všeobecnou euforii a ačkoli si k tomu dopomohla různými berličkami, byla to nakonec docela jízda. Nezklamala ani předkapela!

Astroid Boys jsou příjemným překvapením minulého roku. V Praze nedávno úspěšně debutovali v Divadle Archa jakožto jeden ze supportů Enter Shikari, kde dokonce zachránili večer improvizovaným DJ setem po vynechaném vystoupení Lower Than Atlantis. Astroidi míchají špinavý grime s nabroušenou hardcorovou kytarou a výsledek je pořádně šťavnatý. Oba rappeři mají skvělou flow, podmazy výborně basují, lyrics se zabývají aktuálními sociálními tématy a celé je to prostě cool. Pochopitelně Astroidi zatím nedospěli do fáze, kdyby bez problému ukočírovali tisícihlavý dav, ale rozehřát diváky se jim v pátek podařilo. Ať už společným křičením a hajpováním, nebo několika skutečně povedenými hudebními momenty (např. songy Dirt, Mining, Foreigners...).

Jakmile spadla opona, která tak v plné parádě odhalila pódium s rozsvícenými umělými palmami po stranách a velkou kulisou s nápisem Hollywood Undead uprostřed, nahoru naopak vystřelily ruce držící mobilní telefony (kdy se tohle lidi odnaučí...). Úvodní song Whatever It Takes, veleoblíbený singl z aktuální desky Five, padl jako prdel na hrnec a nahned rozhalasil vyprodaný sál. Když pak za kapelou vytryskly pyrofontány, bylo jasné, že to dneska bude jiná show, než minule. Následovaly songy Undead a Been To Hell z prvních dvou alb, které mě už před lety přesvědčily, že nu-metal tak úplně nevymřel, ale v jisté podobě se objevuje v kapelách, jako je právě tato. Set dál pokračoval jak novými fláky, tak prověřenými skladbami z let minulých. Hollywoodi byli nad věcí, v dobré náladě a předvedli i několik povedených fórků. Opět přivedli na pódium fanouška, aby s nimi hrál na kytaru, pozvali také člena crew, aby je doprovodil na tamburínu nebo vystřihli takové zvláštní coverové medley, ve kterém zazněla Enter Sandman (Metallica), Du hast (Rammstein) a Paper Planes (MIA), haha. Všechny tyto momenty byly vlastně zábavné a vytvářely uvolněnou atmosféru jak napódiu, tak potažmo v sále. Dojem mi ale trochu pokazilo nadužívání playbacků. Že v refrénech často slyšíme pouštěný čistý vokál, na to už jsem si nějak zvykl a snad bych to HU i odpustil. Ale nechat si tu a tam pouštět i sloku a fejkovat rapování do mikrofonu, to je u kapely, která je na rapu postavená, trochu low. Bylo by to v zásadě to jediné, co bych pátečnímu koncertu vytkl, protože jinak se jednalo o fajn (i poněkud mainstreamovou) párty.

Foto: Mejra Drkal // MD Photography

Články autora Jiří Popelka

AUGUST BURNS RED (DUSTIN): „Rodiče naše vánoční písně milují, protože se v nich nekřičí!“

Máme pro vás vánoční dárek! A né ledajaký, přinášíme vám totiž rozhovor s Dustinem Davidsonem z August Burns Red, kapely, která ke corovým…

All That Remains předvedli sympatický a hráčsky excelentní návrat k metalcoru

Čtvrtek je malej pátek, tak proč nejít do Rock Café na All That Remains, protřelou americkou pětici, která se u nás neukázala dobrých deset…