Reportáže
Hollywood Undead: Diskotéka, estráda, playbacky, ale především skvělá party!
Přejít na obsah

Hollywood Undead: Diskotéka, estráda, playbacky, ale především skvělá party!

Tak i na Forum Karlín už začínají Hollywood Undead být poněkud velcí! Americká rap rocková pecka posledních let jako vždy přilákala tisíce fandů z různých sociálních skupin, a tak se to ve vyprodaném sále hemžilo hiphopery, rockery, příznivci corové hudby nebo gamery (zdravíme Agraela a jeho hovada!). Bláznivé šestici se opět podařilo rozpoutat všeobecnou euforii a ačkoli si k tomu dopomohla různými berličkami, byla to nakonec docela jízda. Nezklamala ani předkapela!

Astroid Boys jsou příjemným překvapením minulého roku. V Praze nedávno úspěšně debutovali v Divadle Archa jakožto jeden ze supportů Enter Shikari, kde dokonce zachránili večer improvizovaným DJ setem po vynechaném vystoupení Lower Than Atlantis. Astroidi míchají špinavý grime s nabroušenou hardcorovou kytarou a výsledek je pořádně šťavnatý. Oba rappeři mají skvělou flow, podmazy výborně basují, lyrics se zabývají aktuálními sociálními tématy a celé je to prostě cool. Pochopitelně Astroidi zatím nedospěli do fáze, kdyby bez problému ukočírovali tisícihlavý dav, ale rozehřát diváky se jim v pátek podařilo. Ať už společným křičením a hajpováním, nebo několika skutečně povedenými hudebními momenty (např. songy Dirt, Mining, Foreigners...).

Jakmile spadla opona, která tak v plné parádě odhalila pódium s rozsvícenými umělými palmami po stranách a velkou kulisou s nápisem Hollywood Undead uprostřed, nahoru naopak vystřelily ruce držící mobilní telefony (kdy se tohle lidi odnaučí...). Úvodní song Whatever It Takes, veleoblíbený singl z aktuální desky Five, padl jako prdel na hrnec a nahned rozhalasil vyprodaný sál. Když pak za kapelou vytryskly pyrofontány, bylo jasné, že to dneska bude jiná show, než minule. Následovaly songy Undead a Been To Hell z prvních dvou alb, které mě už před lety přesvědčily, že nu-metal tak úplně nevymřel, ale v jisté podobě se objevuje v kapelách, jako je právě tato. Set dál pokračoval jak novými fláky, tak prověřenými skladbami z let minulých. Hollywoodi byli nad věcí, v dobré náladě a předvedli i několik povedených fórků. Opět přivedli na pódium fanouška, aby s nimi hrál na kytaru, pozvali také člena crew, aby je doprovodil na tamburínu nebo vystřihli takové zvláštní coverové medley, ve kterém zazněla Enter Sandman (Metallica), Du hast (Rammstein) a Paper Planes (MIA), haha. Všechny tyto momenty byly vlastně zábavné a vytvářely uvolněnou atmosféru jak napódiu, tak potažmo v sále. Dojem mi ale trochu pokazilo nadužívání playbacků. Že v refrénech často slyšíme pouštěný čistý vokál, na to už jsem si nějak zvykl a snad bych to HU i odpustil. Ale nechat si tu a tam pouštět i sloku a fejkovat rapování do mikrofonu, to je u kapely, která je na rapu postavená, trochu low. Bylo by to v zásadě to jediné, co bych pátečnímu koncertu vytkl, protože jinak se jednalo o fajn (i poněkud mainstreamovou) párty.

Foto: Mejra Drkal // MD Photography

Články autora Jiří Popelka

OCEANS ATE ALASKA: „Riffy naházené přes sebe? Nikoliv, naše hudba je promyšlená!“

Už zítra se nám do Prahy vrátí pionýři metalcoru, ostrované Oceans Ate Alaska, jejichž renomé se za poslední měsíce rozrostlo do úctyhodné…

Severals z Plzně přicházejí s dalším singlem a videoklipem

Plzeňská progressive metalcore kapela Severals vypouští na scénu svůj druhý oficiální videoklip k novému singlu s názvem Habitat. Podobně…