Reportáže
HRADECKÉ VZKŘÍŠENÍ CORU – HKHC FEST 2021
Přejít na obsah

HRADECKÉ VZKŘÍŠENÍ CORU – HKHC FEST 2021

Léto v plném proudu a neustále se rozvolňující se opatření lákají k návštěvám koncertů a tahají hudebníky ze zkušeben. Zrušení nebo omezení velkých festivalů jsou skvělou výzvou k zakládání nových a tak se kluci z Flashback a Everyday Hate rozhodli pro úplně novou etapu, kterou chtějí udržet corovou scénu v podobě nového festivalu HKHC fest ve svém rodném Hradci Králové.

Kavčí plácek, oblíbené místo kulturních akcí obsadilo v sobotu několik známých tuzemských jmen a stálo to rozhodně za to.

Celou akci zahájili domácí Flashback, kteří s velkou pokorou a nesčetnými díky přivítali jak domácí, tak přespolní fanoušky. Po roce bez živých vystoupení zahráli poprvé live i singl „Bonecrusher“.


Frontman Mates o festivale:
„Hradci Králové poslední roky chyběl nějaký festival, alespoň jednodenní, kde by vystupovaly kapely pohybující se na poli hardcore, crossoveru a metalu. Když teda nepočítáme akce od Limen Clothing. Ale to jsou vlastně furt klubové akce. Členové Flashback a Everyday Hate se rozhodli kooperovat a pod hlavičkou G-Town Rebels uskutečnit menší Open Air, který by zasazením do historického centra města, složením a kvalitou kapel přitáhl pozornost lidí z okolí a umožnil nevšední zážitek po tom, co klubová scéna v covidové době prakticky zkolabovala a přestala takřka existovat ...To se nám podařilo. Příští ročník rozhodně bude. Lidé i členové kapel byli nadšení, takže v roce 2022 budem pokračovat, zapracujeme na zkvalitnění zázemí a rozhodně budem pokukovat po nějaké zahraniční hardcoreové akvizici do role headlinera, s tím, že z Čech a Slovenska se budeme snažit sehnat to nejlepší co bude. Hradec je město s velkým hardcoreovým zázemím a lidi si to zaslouží!“

Trochu tvrdší ráz přinesli brněnští Deform, zarapovat jsme si mohli s Mr. Dynaboom a pořádný kotel rozpoutali Crippled Fingers, jejichž velká fanouškovská základna nezůstala pod pódiem v klidu ani na minutu. Představení nových songů bylo překvapením pro všechny. Frontman Aleš má s kapelou velké plány, po úspěchu singlu „Break The Line“ vystřelili strmě vzhůru a přijímají angažmá i v zahraničí.

Jediný zahraniční zástupce v podobě slovenských True Reason představil nového basáka, původního kytaristu Shibriho z grungeové kapely MANEA.

Táborští Meresiew se ukázali s novým zpěvákem Márou, známým z kapely F.O.B. , který převzal loni štafetu po odchodu frontmana Adzika, přičemž se změnil lehce rukopis kapely, která jde nyní trochu metalovějším směrem. Ovšem ohlasy byly více než kladné a Adzik, který přijel kapelu podpořit, si při vystoupení zamoshoval na několik původních songů.

Censorshit svými expresivními texty rozhýbali dav v pozdějších večerních hodinách před třešničkou na dortu v podobě lokálních mlátiček Everyday Hate, kteří předvedli oldschoolovou hardcore-punkovou jízdu.

Přejeme festivalu hodně návštěvníků i v dalším roce a snad se zase setkáme, ještě ve větším počtu.

Napsala: Deen

Články autora Honza Trávníček

FOTOREPORT: Přeceňovaná kapela? To v žádném případě. Jinjer ukázali svou velkolepost v klubu Roxy!

Včerejší koncert Jinjer, Hypno5e a Space Of Variations byl pro mě osobně prvním klubovým koncertem po delší pauze, způsobené covidovými opatřeními…

FOTOREPORT: Rockový Slunovrat, letní osvěžení!

Rockový Slunovrat ŘevniceJiž od příchodu do areálu lesního divadla nás nadchlo samotné prostředí, dokonce i ve stánku s testovacím místem,…