Reportáže
IMPERICON NEVER SAY DIE TOUR 2018: Dobrý, ale...
Přejít na obsah

IMPERICON NEVER SAY DIE TOUR 2018: Dobrý, ale...

Letošní NSD ve Stormu? Fajn večírek, kterej ale měl jeden velkej háček. Možná tušíte jakej. Čtěte náš report!

Thousand Below nastupují včas bez většího napětí ze strany publika, jenž čítá zatim pár lidí. Taky kdo by v půl šestý chvátal do klubu, je prostě brzo. První song večera ale hned odkope jeden závažnej trabl, se kterým se bude bojovat až do konce, a tím je zvuk a.k.a. Velký špatný. Sympatická banda ze San Diega tak má problém prodat některý míň tvrdý songy, ale aspoň na nářezovku Vein se rozjíždí docela divokej mosh. Doporučujem naposlouchat pro příští koncert, s kapelou jsme navíc upekli fajn rozhovor, protože nám přijdou docela zajímaví.

Currents, pro nás trochu neznámá kapela, můžou jen překvapit. To se ale neděje. Zprvu působí dost nabitě, než nám dochází, že to, co jde z beden, nějak nedává smysl. Bublavý zvuk, unclean vokály přejebaný tak moc, že by na ně i savo bylo krátký a když se frontman kapely Brian Wille pokouší o zpěv, je čistý asi jako toika po festivalu indickýho jídla. Koho vinit je otázkou: zda-li kapela nemá svůj den a nebo za to zase může zvuk. Škoda...

Polar maj vždycky super energickou show a ve Stormu to neni výjimkou. Jako baterie nabíjej moshpit, který se konečně rozjíždí ve velkym. Po chvíli nás začíná trochu srát skutečnost, že se každou chvíli zpívá “oou oou”. I navzdory tomu to ale je dobrý a divák se fakt baví. Bohužel i jejich vystoupení ale ničí ten strašnej sound.

Casey prozatím předvádějí asi nejlepší výkon večera, jejich projev sice oproti Polar ztrácí energii, ale tihle borci z UK nám to vynahrazují nekonečnou emotivností. Zvuk dostal o něco lepší péči než u předchozích partiček, ale zpěvy jsou strašně zahuhlaný a celý je to furt takový nesrozumitelný. Je v tom ale srdíčko a to se počítá nejvíc! Btw. zpěvák Tom Weaver byl jeden z uchazečů o místo frontmana v Northlane po odchodu Adriana.

Na řadu přichází Němci a ti si slízávají snad nejhorší sound celýho večera. Na pódiu jsou pánové z ALAZKA plní elánu, kterej k nám ale nějak nedochází a proto absolutně nebaví. Snad kromě zpěváka Kassima, který, když to šlo slyšet, zpíval čistě a přesně. Takže vlastně nevíme, co si z toho vzít. Tak alespoň čekuj náš rozhovor, kterej jsme před nedávnem udělali s Julianem a Marvinem na FajtFestu, kde to dopadlo o mrtě líp!

Sotva nastoupí Northlane, zvuk kvalitou poskočí o desítky procent a konečně to hrne, jak to mělo hrnout celej večer! Najednou to jde, co?! To se člověk i trochu nasere a ptá se, proč se zvukaři nemohli líp postarat i o předchozí interprety. Ale zpět k Australanům, kde fakt neni co vytknout, tohle je top forma. Marcus je král, doufám, že už si nikdo netroufne tvrdit, že se ke kapele nehodí. Novej basák je taky cool a navíc výborně doplňuje screamy. Set je br00talní od začátku do konce a z novýho songu Talking Heads všem spadne držka. Pecka, tohle je headliner jak stoletý víno! Každopádně, Northlane jsme na tak malým pódiu možná viděli naposledy.

Emíčko na závěr! Během Being as an Ocean zvuková aparatura znovu trošičku potrápí naše uši, ale pořád to kapele stačí na to, aby Stormu předala pořádnou bouřku emocí. Zpěvák Joel Quartuccio je víc mezi lidma, než na pódiu a celej koncert tak působí jako jedna velká skupinová terapie, obzvlášť když člověk zná lyrics a může si s Joelem zazpívat třeba srdceryvný The Hardest Part nebo skvělou novou Know My Name. Nádhera!

Letošní NSD tak má spíš dobrý konec, i když to kvůli prostoru a stokrát omílanýmu zvuku bylo dost na houpačce a zejména malý kapely to vcelku potopilo. To je ale špatně, copak NSD nemá být i tak trochu přehlídka novejch nebo menších skupin? A na závěr otázku: Co merch? Oslovil vás? Trochu slabota, ne? I když přítomnost Hope For The Day pochopitelně potěšila. Tak naviděnou za rok, snad se podaří vyhmátnout přiléhavější místo než Storm, jenž je perfektním místem pro elektro, ale metalu moc nesvědčí.

Text: Zbyněk Strnad, Jiří Popelka, Mejra Drkal
Foto: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

COREMUSIC PLAYLIST: Rock for People a tvrdý kytarovky? Moshuje celej Hradec!

25 let! Přesně tolik ročníků má na kontě dříve českobrodský, dnes královéhradecký festival Rock for People! Své čtvrtstoletí oslaví…

VIDEOROZHOVOR - FRANK FIŠER: Koncert se Soulfly byl nezapomenutelným zážitkem!

Karlovarská parta Horrible Creatures se svým neúnavným koncertováním dere do popředí české thrash-deathmetalové scény! Koncert se slavnými…