Reportáže
Instrumentální nářez od Russian Circles
Přejít na obsah

Instrumentální nářez od Russian Circles

Kolegové z Full Moon slaví letos 10 let a jako jeden z dárků si nadělili koncert post-metalové americké trojice Russian Circles 14.4 v pražském Lucerna Music Baru. Koncert se na místě vyprodal, a tak jim můžeme pogratulovat ke velmi zdařilé oslavě!

Večer otevírali domácí Manon Meurt hrající melodický, dreamy shoegaze protkaný říznými riffy. Bohužel zvukově se jim v LMB moc nedařilo, i přesto ale dokázali zaujmout a jako první kapela nezklamali.
Jako druhá předkapela večera se představili Helms Alee, kolegové Russian Circles z labelu Sargent House. Jejich zvuk koketuje jak s klasickým rockem, tak i post-metalem ,až sludgem a vytváří tak velice osobitou atmosféru. Tu navíc doplňuje střídání všech členů na vokálech. Ani jeden z nich příliš nevyčníval, naopak bylo celé vystoupení ukázkou propracované harmonie všech nástrojů a hlasů.

Hlavní hvězda večera Russian Circles se v Praze ukázali po čtyřech letech.
Pod pódiem bylo znát, že na ně fanoušci rozhodně nezapomněli. I přesto, že jsou Russian Circles čistě instrumentální kapela, nebo možná právě proto, vyniká neuvěřitelná technika všech členů na jejich instrumentech. Technická propracovanost však rozhodně neubírá na tvrdosti, a tak měl celý koncert spád a došlo i na stagedive i moshpit.
O vhodnosti by se dalo polemizovat, jednoznačně to však dávalo najevo nadšení publika.
Propracované kytarové vyhrávky, prokládané tvrdými pasážemi, místy připomínajícími až Meshuggah, rezonovaly s každým ve vyprodaném sále.
Russian Circles zkrátka vyčnívají mezi ostatními kapelami a jejich vystoupení bylo opravdu zážitkem.

Napsal: Filip Maxa

Články autora Honza Trávníček

REPORTÁŽ: Na Fajtfest Help Ukraine se pomáhalo pořádným moshpitem!

Make Love not War! Znělo festivalovým stanem na Fajtově kopci.Účast přímo požehnaná, výběr kapel neskutečný a pocit z pomoci ,nejen sbírkou,…

Normandie: Je opravdu bláznivé, že jsme byli na vrcholu hitparády Music Chart Evropy 2!

Kapela NORMANDIE vystoupila v Rock Café spolu s Our Hollow, Our Home a Led By Lanterns v rámci svého vysněného headline tour po Evropě k albu…