Reportáže
Instrumentální nářez od Russian Circles
Přejít na obsah

Instrumentální nářez od Russian Circles

Kolegové z Full Moon slaví letos 10 let a jako jeden z dárků si nadělili koncert post-metalové americké trojice Russian Circles 14.4 v pražském Lucerna Music Baru. Koncert se na místě vyprodal, a tak jim můžeme pogratulovat ke velmi zdařilé oslavě!

Večer otevírali domácí Manon Meurt hrající melodický, dreamy shoegaze protkaný říznými riffy. Bohužel zvukově se jim v LMB moc nedařilo, i přesto ale dokázali zaujmout a jako první kapela nezklamali.
Jako druhá předkapela večera se představili Helms Alee, kolegové Russian Circles z labelu Sargent House. Jejich zvuk koketuje jak s klasickým rockem, tak i post-metalem ,až sludgem a vytváří tak velice osobitou atmosféru. Tu navíc doplňuje střídání všech členů na vokálech. Ani jeden z nich příliš nevyčníval, naopak bylo celé vystoupení ukázkou propracované harmonie všech nástrojů a hlasů.

Hlavní hvězda večera Russian Circles se v Praze ukázali po čtyřech letech.
Pod pódiem bylo znát, že na ně fanoušci rozhodně nezapomněli. I přesto, že jsou Russian Circles čistě instrumentální kapela, nebo možná právě proto, vyniká neuvěřitelná technika všech členů na jejich instrumentech. Technická propracovanost však rozhodně neubírá na tvrdosti, a tak měl celý koncert spád a došlo i na stagedive i moshpit.
O vhodnosti by se dalo polemizovat, jednoznačně to však dávalo najevo nadšení publika.
Propracované kytarové vyhrávky, prokládané tvrdými pasážemi, místy připomínajícími až Meshuggah, rezonovaly s každým ve vyprodaném sále.
Russian Circles zkrátka vyčnívají mezi ostatními kapelami a jejich vystoupení bylo opravdu zážitkem.

Napsal: Filip Maxa

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…