Chyba
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 91

28. 10. 2011: Inarcadia, Seeds of Blood, At8onthepingpongtable, Victims; Plzeň

  •  
  •  
  • Video
Inarcadia Inarcadia foto: Jan Zeman

Spolu s Brnem a Chomutovem taky v Plzni proběhla zastávka český části tour rakouských kapel Inarcadia a Seeds of Blood. Po našich končinách je tu navíc doprovodili horažďovičtí At8onthepingpongtable a v Plzni jako support přibyli ještě Victims z Chomutova. O celou tuhle parádu se postarala agentura Corestage Events a vy máte možnost omrknout fotky a přečíst si krátký shrnutí toho, jak to na plzeňský zastávce vypadalo.

Jak je v Divadle Pod lampou zvykem, první kapela odstartovala úderem devátý hodiny. To nastoupili před poloplný hlediště Victims. Dva zpěváci, (už jen) dvě kytary, basa. Bubeník není. Ne, že by chyběl, není už několik let, zastupuje ho automat. Kapela přesedlala na sedmistrunný kytary a je to znát, zvuk to má libovej. Škoda toho automatu, ale do budoucna svítá na lepší časy, bubeník se našel, tak snad vydrží a kapelu to posune o level dál. Ten večer pohoda, zvuk slušnej, jen oba zpěváci moc potichu a automat moc nahlas. Ale ty kytary prostě jo! Přeju klukům, ať pilujou a bude to super. 

To At8onthepingpongtable bubeníka mají. Mladýho a sakra šikovnýho. A jde jim to koncert od koncertu líp a líp. Když pominu fakt, že tenhle "nekonečnej breakdown" hraje spousta kapel a že inspiraci třeba v Chelsea Grin nelze upřít, pořád z toho vyleze nadprůměrně našlápnutej deathcore. Na ty naše uprděný český poměry hodně nadprůměrnej. A lidi to dokážou ocenit. Bodejť taky ne, když jsou tu skorodomácí kapelou. Hejbačky, strkačky, hopsačky. Zvuk libovej.

Seeds of Blood, kteří přijeli společně s Inarcadií toho na podiu moc nepředvedli. Nemastnej, neslanej výkon nezachránila ani podiová show. Nedotažený nápady, nesehranost kapely, slabej zvuk. Prostě jedna velká nuda. Deathcorovej čajíček tak slabej, jako desetkrát vylouhovaný Pingpongáči (nemyšleno nijak zle, pouze mi je trochu evokovali). Snad tam zazněl i nějakej cover, snad to byli i Emmure (?), kdo ví, poznat se to nedalo. Holt ne vždycky zahraniční kapela automaticky znamená dobrá kapela.

O to, že výše uvedený dvě přidavný jména můžou bejt synonyma, nás ten večer přesvědčil až headliner večera, Inarcadia. Příbuznost soundu s britskými Architects určitě nebyla náhodná. Slušná progresivní hardcorová šlapanice s přesahem do metalcoru. Tady už jsme byli o level vejš. Tahle kapela se umí prodat. Show parádní. Zvuk taky. Oproti Seed of Blood má tahle kapela nárok na to, vycestovat do zahraničí na tour. Ještě tak dva až tři roky práce a mají šanci se vyrovnat evropské špičce.

A teď nějaký ty fotky od Honzy Zemana.

Režim kina (vypnout světla)
foto: Jan Zeman www.facebook.com/JZfoto

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript