Reportáže
Jde to i bez zpěvu – The God Is An Astronaut ohromili Prahu
Přejít na obsah

Jde to i bez zpěvu – The God Is An Astronaut ohromili Prahu

Návštěva MeetFactory byla první zářijovou sobotu povinností nejen pro všechny milovníky instrumentálního post rocku, ale vlastně i pro kohokoliv, kdo nepotřebuje slyšet vokál v kytarové hudbě. The God Is An Astronaut, legendy žánru původem z Irska, se vrátili do Prahy a jako doprovod si s sebou přivezli švédské nováčky Barrens.

Akce začala přesně na čas. Ve čtvrt na osm na stage zprvu poloprázdné haly přichází trojice siluet. A začíná se dít něco, co by se dalo jednoduše popsat jako sonická bouře. Od samého začátku měla hudba neuvěřitelný náboj a tlak. Všechno, co lze čekat, když se řekne post-rock, Barrens beze sporu splnili. Je až trochu s podivem, že jejich čísla na sociálních sítích a Spotify jsou tak nízká.
God Is An Astronaut patří mezi kapely, které je potřeba zažít. Nejsou jen kapelou atmosfér a nálad. Jejich hlavní předností je to, že dokáží vyprávět příběhy bez použití jediného slova. Po hudební stránce jsou zas nejen mistři dynamických změn a krásných aranží, ale vlastně i známých postupů a „písniček“. To všechno zvládají s vlídným a lidským přístupem. Ten například ukázal Torsten Kinsella v momentě, kdy se publiku omluvil, že kapela možná jeden song nezahraje zcela správně. Nebo tím, že svůj set uzavřeli, podle jejich slov, na přání fanoušků skladbou Echoes.
Často, když se mluví o kapelách, které jsou hudebně zařazeny mezi post-žánry, se debata stočí k hudebnímu elitářství. Jak Barrens, tak The God Is An Astronaut ale ukázali, že i složitě znějící hudba může být pochopitelná a přístupná pro kohokoliv, kdo je jí otevřen. Bez debaty je tak po jejich koncertu můžeme zařadit mezi kapely, které mají ve svém žánru právoplatně své místo.

Napsal: Oldřich Kadlec

Články autora COREMUSIC

Report: Svět potřebuje lidi jako je Cory Wells!

V krásném slunečném dni jsem se vydal do Café v Lese, kde po několika přesunutých termínech vystupoval sólový zpěvák a kytarista Cory Wells…

REPORT: MGK přivezl do Prahy big budget cirkus, který rozhodně má koule!

Děcka, neposlouchejte internet! Je to místo plné pomluv, falešných ideálů a bůhví čeho ještě. Inu, v tomto má Colson Baker aka Machine Gun…