Reportáže
John Wolfhooker a Skywalker zaplnili předvánoční Akropoli
Přejít na obsah

John Wolfhooker a Skywalker zaplnili předvánoční Akropoli

Kapela, co ráda míchá žánry, je složená ze slovensko-českých hudebníků a předskakovala například Our Last Night nebo Bury Tomorrow? Nemusím snad už nic víc dodávat, je to samozřejmě John Wolfhooker. Abych šla s pravdou ven, tak ještě pár let zpátky jsem nebyla úplně velkej fanoušek. Nicméně lidi občas dělaj blbosti a musí si do něčeho tak nějak hudebně dospět. Teď už vám s jistotou budu odpovídat jejich jménem při dotazu na to, u jaký tuzemský kapely si fakt maximálně užiju každej koncert.

Jejich páteční show v Akropoli byla velkolepá, kluci to umí prodat a v čele s Čupkovo barvou hlasu do sebe všechno krásně zapadá. Dokonce mi přijde, že vždycky, když ho slyším, jde kvalitou zase o pár bodů nahoru. Za sebe můžu říct, že jsem si to užila od začátku do konce, skvěle jsem se pobavila, když Čupka potrollil publikum falešným signálem na wall of death (lidi, co tam byli, přesně ví, o čem mluvím, zbytek má smůlu, máte chodit víc na akce), sorry not sorry. Tady není co kritizovat. Odnesla jsem si jejich novej merch, vyšvihla poklonu nad výkonem a spokojeně poslouchala pozitivní reakce mejch kamarádů.

Tak a teď něco ke Skywalker. Nebudu se tady rozepisovat, protože všichni víme, že pánům není příliš co vytknout, aspoň co se týče hudebního výkonu. A tak jediný, co mě už trošku nebaví, jsou ty zdlouhavý průpovídky mezi songama. Pardon, ale nejsem moc fanda motivačních citátů, navíc, když jedno jejich zosobnění stojí na pódiu a může místo mluvení víc zpívat, protože přeci jen to byla hudba, za čím jsem tam šla. Ale nechci, aby to vyznělo zbytečně kysele, je to každopádně jenom můj osobní názor.

All Faces Down jsem bohužel nestihla, holt poslední pracovní den... Tohle je pro tenhle rok můj poslední report z akce a chtěla bych vám skrz něj popřát co nejpohodovější vánoce a šťastnej novej rok. Peace!

Text: Monika Lobodášová
Foto: Eliška Sedláčková

Články autora COREMUSIC

COREMUSIC PLAYLIST: Rock for People a tvrdý kytarovky? Moshuje celej Hradec!

25 let! Přesně tolik ročníků má na kontě dříve českobrodský, dnes královéhradecký festival Rock for People! Své čtvrtstoletí oslaví…

VIDEOROZHOVOR - FRANK FIŠER: Koncert se Soulfly byl nezapomenutelným zážitkem!

Karlovarská parta Horrible Creatures se svým neúnavným koncertováním dere do popředí české thrash-deathmetalové scény! Koncert se slavnými…