Reportáže
Králové metalcoru, As I Lay Dying, v Karlíně předvedli ohnivou show a ukázali nám, jaké to je být Shaped By Fire.
Přejít na obsah

Králové metalcoru, As I Lay Dying, v Karlíně předvedli ohnivou show a ukázali nám, jaké to je být Shaped By Fire.

As I Lay Dying po roce v České Republice. Šlo o jeden z nejlepších koncertních zážitků?

Forum Karlín vytasil novou kartu, a to zmenšený a osobitější prostor pro menší koncerty všeho druhu. Zmenšení prostoru bylo znát, a tak se před pódiem rozvířily divočejší kotle.
Jak ale dopadl zvuk metalcore legendy, to si přečti v reportu a mrkni na fotky od Mejry!

FIT FOR A KING
Již od otvíračky se plnil sál i mnoha fanoušky kapely Fit For A King, která opravdu nahypovala publikum a zatopila pod kotlem dalším příchozím kapelám,
čisté zpěvy nás ohromily a pověstný skoro 20 vteřinový scream na konci písně Backbreaker se opravdu stal i realitou!

Střípek z rozhovoru, který jsme s FFAK upekli: Kapela nám ten večer opravdu potvrdila, že As I Lay Dying jsou na scéně korunovanými králi metalcore scény!

UNEARTH
Vystoupení Unearth nás nechalo chladnými. Ortodoxní metalcore v Karlíně po energickém vystoupení Fit For A King totálně nevynikl a dovolím si říct, že ani publikum nereagovalo tak, jak by mělo.

CHELSEA GRIN
Tom Barber je opravdový zachránce jedné z nejznámějších deathcore kapel současnosti. Ve chvíli, kdy jsme si mysleli, že skončí éra této kapely, nastal překvapivě velký posun a přesun, který se dohromady dotkl 3 kapel. Hoši vytřískali ze setu podle mého maximum. Vokály, které zní o poznání lépe než tuberkulozní hlas Marge Simpson v podání Alexe, perfektně zapadly a přinesly zpátky agresivitu, kterou kapela s Koehlerem pár let postrádala.


AS I LAY DYING
Králové se vrací dobýt svět s novým albem Shaped By Fire! Comeback, který otřásl základy metalcore scény, pokračuje i po druhé v Česku. Jakmile Tim Lambesis vkročil na pódium, ozvala se velká vlna ovací. Kdo se vnitřně dostal přes jeho minulost, mohl si užít podle mě naprosto bezchybný set. Až na to jedno velké ale. Zvuk byl totálně přebasován a nebyl to bohužel jen můj názor. V redakci jsme se na tomhle shodli a říkáme si, že nebýt špatného ozvučení, byl by to největší metalcore zážitek roku.


By: David Tomašovič


Text: Matty Vaněk, Foto: Mejra Drkal

Články autora Matty Vaněk

Alazka pokračuje bez Kassima a Daria, vrací se ke starším kořenům své tvorby

Mnohým z nás utekla před 5 dny zpráva o odchodu Kassima a Daria z kapely Alazka. Oba se s kapelou rozešli v dobrém, kvůli nesrovnalostem v hudebním…

Po 6 letech dávají o sobě vědět The Almost v čele s Aaronem Gillespiem z Underoath

Uběhla již nějaká ta doba od poslední nahrávky "The Almost" vedlejšího projektu Aarona Gillespie, známého jako bubeníka a zpěváka proslulé…