Reportáže
Křest debutního CD SPACE HAMSTER
Přejít na obsah

Křest debutního CD SPACE HAMSTER

Křest debutního CD SPACE HAMSTER – pátek 17. května 2019 – Brno - Melodka

Brněnští sranda kóristi SPACE HAMSTER po letech působení konečně vyplivli na svět svou první plnohodnotnou desku s názvem „The Ascent to Nothingness“. Tento květnový večer jim přijelo popřát (a zároveň i zahrát) několik zajímavých hostů.

Ale postupně – jako první celou akci otevřeli brněnští grindeři HIGH PURITY. Klukům to poslední dobou hraje opravdu dobře, což potvrdili i tentokrát. Bohužel coby otvírák akce doplatili na menší počet osazenstva a také málo promile v krvi přihlížejících. Jejich emo-experimentální nášup trhá ušní bubínky, jen škoda toho monotónního zpěvu, ale to je asi věc názoru.

Další „domácí“ seskupení VANGUARD sklidilo už větší ohlas, sál Melodky se totiž pomalu začínal naplňovat (nakonec se tento večer sešlo cca kilo platících) a kapela má ve svém stylu melodic death metalu poměrně jméno a tím pádem i spoustu fans. Já osobně je viděl poprvé a musím uznat jejich muzikantské kvality, nicméně spousta melodických pasáží a sólíček šlo tak trochu mimo mě. Když se kapela rozjela do brutálnější a rychlejší polohy, šlapalo jim to náramně. Musím taky pochválit zpěvový rozsah frontmana Tomáše, nepřehlédnutelné to postavy v řadách VANGUARD.

Poté ale už došlo na kluky ze SPACE HAMSTER a jejich křest debutní desky. Hned od začátku setu bylo jasné, na koho dnes většina lidí přišla. Neskutečná energie sršela ze všech členů „Vesmírného křečka“ a plac pod pódiem se začal plnit tanečkama. Jako vždy supr zvuk, nějaké ty xichty (kytarista Motorák a bubeník Dicko jsou v tomto mistři světa), prostě dobrá nálada a pestrá muzika. Právě bubeník Dicko táhne svýma sypačkama kapelu hodně kupředu, čímž se kapela odlišuje od podobných corových kapel, minimálně v našich krajích. Kluci měli na tento večer krom supr muziky připraveno i nejedno překvapení, křečci létali po pódiu jak ti plyšoví, tak i jeden obrovský, postavou silně připomínající zpěváka z předchozí bandy :-)

Po „Křečcích“ nastoupil na pódium hlavní host večer – death metalová legenda GODLESS TRUTH z Olomouce. Borci zahráli především nové věci, které složili po poměrně diskutabilním „comebacku“ z roku 2016, kdy (krom některých dalších členů) původního zpěváka a ikonu kapely Zdendu Šimečka nahradil nový zpěvák Adam. Hudební směřování nové sestavy mi nicméně moc nesedí. Ještě víc techniky, ovšem na úkor brutality. Také tento večer na Melodce místní fans jejich vystoupení příliš nevzalo, většina se „vypařila“ na předchozích SPACE HAMSTER. A když už se začalo trošku pařit, tak na staré kultovní songy, kterých bohužel bylo velmi pomálu. Nová tvorba asi bude na delší poslech, já se do nového xichtu kapely zatím ne a ne dostat.
Celou akci uzavřeli další Moraváci INCEPTION OF FALL, kteří na poslední chvíli nahradili odpadnuvší BEAST WITHIN THEN SOUND. Kluci začali hrát až někdy po půlnoci, což se také projevilo na počtu fans, kteří ale na kapelu vydrželi až do těchto pozdních hodin. Kapela je poměrně nové seskupení na poli tuzemského death metalu a nutno říct, že jejich tvorba nezněla vůbec špatně a určitě o nich ještě brzy opět uslyšíme. Důstojné zakončení příjemného hudebního večera. Následovala pařba až do brzkých ranních hodin v blízkém kultovním non-stopu Tembo, ostatně jak jinak :-)

PS: celé debutní album SPACE HAMSTER lze poslechnout zde:


Články autora COREMUSIC

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu…