Reportáže
Křest s nádechem solidarity. PYROMANN a spol. zabodovali ve Fabrice!
Přejít na obsah

Křest s nádechem solidarity. PYROMANN a spol. zabodovali ve Fabrice!

V sobotu 26. února rozburácela budějovický klub McFabrika místní kapela PYROMANN, která tu křtila svoje EP Zkáza. Předskakovali jim nováčci DEAD STONE, o kterých ale určitě ještě uslyšíme. Hned od prvního songu se klub rozhýbal a pecky z EP Broken Backbone poznával snad každý a kluci avizovali vydání další tvorby. Krásný podpůrný proslov směřující k aktuálně postižené oblasti Ukrajiny a solidární krok ve formě darování výtěžku z merche nenechalo jediné oko suché.

PYROMANN rozjeli svoji show s novým zpěvákem pěkně zostra a aby toho nebylo málo, EP se křtilo vodkou. Říz měly nejenom ostré riffy, bubeníkova snaha zbořit paličkami celé pódium ale i řev tak agresivní, že by se malé děti s pláčem utíkaly schovat pod máminu sukni. Výtěžek z CD a částečně i ze vstupu též putovaly na sbírková konta, čímž si kapela naše srdce získala nadvakrát.
Metaloví Vartha z Prahy nám nabídli melancholičtější a melodičtější zážitek protkaný čistými vokály a donutili nás se trochu zklidnit, procítit atmosféru, kdy byli najednou všichni přítomní tak nějak "propojení" silným zážitkem.

Večer zakončili metalcoroví HILLSIDE z Ústí, kteří ochotně zaskočili za původně avizované SOMETHING LIKE, kteří se ze zdravotních důvodů bohužel nemohli zúčastnit.
Nutno dodat, že "náhrada" ale není adekvátní pojmenování, kapela ze sebe vydala to nejlepší a husí kůže musela naskakovat snad úplně každému z nás.
Celkově podařený večer korunovala přátelská atmosféra a neskrývané nadšení všech vystupujících z vysoké návštěvnosti. A takhle to máme rádi. Brzy zase v moshpitu!

Napsala: Deen


Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…