Reportáže
LANDMVRKS obhájili své místo na vrcholu hardcorové scény!
Přejít na obsah

LANDMVRKS obhájili své místo na vrcholu hardcorové scény!

V pátek 15.4.2022 jsme se díky Mighty Sounds konečně dočkali francouzské nálože hardcoru v pražském Futuru. LANDMVRKS si sebou přivezli tři supporty, mezi kterými si každý našel to svoje.

Jako první naskočili na stage GLASSBONE. Sami se prezentují jako industrial metalcore, což je žánr, který bych si představila jinak a možná i proto mě tolik nezaujali. Ale podle toho co se dělo pod pódiem, si to své příznivce našlo a ne každý by se mnou souhlasil. Bylo vidět, že to co dělají, dělají přesně tak, jak to dělat chtějí. Což je docela výjimka, kterou málokdy na koncertech vídám.

Oproti tomu RESOLVE nasadili laťku vysoko. Měli štěstí i na lepší ozvučení, což byla určitě velká výhoda. Partička čtyř kluků, kteří působili tak, že si zrovna založili svojí první kapelu na střední a jedou první tour. Opak byl pravdou - skvěle sehraný, melodický post-hardcore s neuvěřitelnou energií do publika.

V půlce večera rozhodně nebyl čas na odpočinek, ba naopak. Poměrně čerstvý projekt Aarona Mattse (bývalý zpěvák z Betraying The Martyrs) TEN56. slušně otřásl celým klubem. Bohužel měli smůlu na zvuk, který úplně neutáhl Aaronovy hlasové kreace. Přepálený vokály ubraly docela podstatnou část jejich setu, ale i tak to stálo za to.

Kdo přežil ve zdraví všechny tři kapely předtím, dočkal se zlatého hřebu večera – LANDMVRKS. Představili svoje nejnovější album „Lost in a Wave“ (2021) , ale došlo i na klasiku z prvního alba „Hollow“ (2016). Poprvé jsem měla možnost je vidět na loňském ročníku Rock for People Hope. Do té doby to pro mě byla je známá kapela, ale po živém koncertu jsem jim propadla. O to víc byl páteční koncert pro mě překvapením, protože, ač bych to nečekala, v klubu to LANDMVRKS svědčí ještě o něco víc, než na festivalu. Museli se taky trochu poprat se zvukem, který jim nepřál úplně po celou dobu. Tohle ale hravě zvládli a ještě u toho vyšvihli show, na kterou spousta z nás bude dlouho vzpomínat. Kdo ještě neměl šanci LANDMVRKS slyšet na živo - velká chyba! Která se dá napravit ještě v letošním roce a to hned dvakrát. Můžeme se na ně těšit na festivalu Mighty Sounds (8.-10.7.2022) nebo na Fajtfestu (7.-9.7.2022).
Kromě vinylů, merche a modřin jsem si ze včera odnesla hlavně úžasný zážitek, který byl po dlouhé koncertové pauze už potřeba.

Napsala: Nina Vocelová
Fotil: Mejra Drkal

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…