Reportáže
Legendární My Chemical Romance skoro vyprodali O2 arénu
Přejít na obsah

Legendární My Chemical Romance skoro vyprodali O2 arénu


Čekání je u konce. Po skoro dvou a půl ročním odkládání se všichni emaři z celé republiky konečně dočkali. MY CHEMICAL ROMANCE se po patnácti letech vrátili a skoro se jim podařilo vyprodat O2 arénu. Otázka je jasná, stálo to čekání za to?

Je jenom málo kapel, které by dokázaly přežít vlastní smrt s takovou parádou jako MY CHEMICAL ROMANCE. Dvanáct let nevydat desku, projít rozpadem a přesto si udržet miliony fanoušků po celém světě je nepochybně důkaz toho, že mluvíme o legendě. Co víc, mluvíme tu o kapele, která se stala zachráncem ztracených duší a hlásala, že je v pořádku necítit se v pohodě nebo nejít tak úplně s proudem. Přesně ten přístup „buď sám sebou“, o kterém není třeba pochybovat, je důvod, proč tolik lidí stále chodí na jejich koncerty. A především chodí za poselstvím, které tkví v postojích a hudbě. Žádný cirkus v podobně okázalé light show, ohně, kouře nebo laserů, jenom 6 muzikantů na jednom pódiu v kulisách rozbombardovaného města, kteří hrají jednu hymnu zkaženého dospívání za druhou. A každý song, který člověk slyší, neslyší jen ze stage, ale z každého koutu nacpané arény. Jsi tak trochu divnej a moc nezapadáš? Tak vítej mezi svýma.

Celá tahle nádhera měla pár much. Jenom těžko pochopitelný byl výběr předkapely. Řeč rozhodně není o domácích MANON MEURT. Ti svým shoe-gaze rockovým setem navodili příjemně ponurou atmosféru a ukázali, že mají i na velká podia. Set kapely ECLIPSE je pro mě jen těžko stravitelný zážitek. Nedokážu najít jediný rozumný důvod, proč švédská hard/glam rocková kapela jede tour s MY CHEMICAL ROMANCE a to ještě v kontextu supportu, který si zvolili pro svou americkou a britskou část tour. Jen namátkou pro Anglii to byla jména jako PLACEBO nebo FRANK TURNER, pro Státy pak TURNSTILE, THURSDAY, THE BOUNCING SOULS nebo BADFLOWER. Již tradičním neduhem velkých akcí je pak práce režie, která oko kamery v průběhu setu zaměřovala na klávesáka na úkor obou kytaristů. Škoda.
MY CHEMICAL ROMANCE je kapela, která vychovala generaci hudebních fanoušků a vidět je, je pro mnohé splněný sen. V té euforii pak člověk nad spoustou věcí prostě mávne rukou. Jejich hudba však zraje jako víno a i po letech stále funguje. Doufejme, že tu nebyli naposledy a sen si bude moc splnit každý kdo na pražský koncert dorazit nemohl. A pokud to tak bude, doufejme v lepší support a příznivější okolnosti. A hlavně doufejme, že to nebude trvat dalších patnáct let.


Děkujeme Conspiracy Concerts a Live Nation za tuto jediněčnou možnost a těšíme se na další podobné akce!

Psal: Oldřich Kadlec

Fotila: Nina Vocelová

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…