Reportáže
Mini verzi letošního vyprodaného festivalu Brutal Assault kralovala naše silná, domácí scéna, která ukázala zač je toho moshpit!
Přejít na obsah

Mini verzi letošního vyprodaného festivalu Brutal Assault kralovala naše silná, domácí scéna, která ukázala zač je toho moshpit!

Josefoff Brutal Assault

Covid postihl celej svět, takže i ten náš hudební. Naštěstí se pořadatelé velkých festivalů rozhodli udělat jejich mini verze.
Můj nejoblíbenější - Brutal Assault - nezaostal a připravil pro nás svou dvoudenní nálož metalu.
Celej festival odpaluje Plzeňská kapela Severals, kteří nastupují na stage poprvé od odchodu kytaráka Pavla. Na jeho post se postavil Jay z legendárních Screws a předvedl, že se fanoušci nemají čeho bát. SEVERALS předvedli asi nejlepší výkon co jsem od nich viděl. Diptheria solidně buší a i když to není úplně můj šálek kávy, tak se bavím.
Po povedeným EP Internal Decline jsem zvědav, jak budou asi Horrible Creatures, kteří pár dní před festivalem také oznámili velké změny v sestavě, jak budou znít. HC svým nekompromisním thrash/deathem válcují Josefoff a ukazují, že jsou v plné síle.
Cytoxin vnímám jako kontroverzní kapelu. Někoho jejich teatrálnost očividně baví, někomu to přijde jako obrovskej cringe. Jedna věc se jim ale vzít nedá a to, že jejich velice technická hudba je zahrána z větší části bezchybně. Deset minut před devátou nastupuje česká hovnařina Gutalax. Po loňským výstupu na BA, kde vzniklo video, které oblétlo snad celej internet, mají konečně dobrej hrací čas a já se těším jak malej. Celej set běhám v pitu a hrozim jako nikdy. Miluju.
Závěrečná black metalová dvojice Root a Belphegor završují první den pořádným peklíčkem. 666 vole.Druhej den byl pro mě spíš objevovací. Kapely Kandar a Samsara mě moc nenadchly, ne snad, že by předváděly špatnej výkon, ale jejich muzika jde úplně mimo mě. Za to In Twilight's Embrace z Polska mě už oslovili, a i když nepředvádí nijak dechberoucí vystoupení, tak mě něčím baví. Navíc kromě zpěváka vypadají jak Norma Jean hrající black metal ? Dopelord je hudba, které taky moc neholduju a tak si jdu dát úplně skvělej falafel. Mezitím se na stage už připravují Hate, kteří jsou první kapela, která mě začíná bavit. Nadšenost ale kazí nálet komárů, kteří se asi rozhodli, že mě celýho dopíchají, tak set HATE opouštím předčasně abych se mohl jít do stanu převléct. Hentai Corporation ukazují, že nemusíš hrát extrémní metal, nebo mít kytaru v drop F aby sis zahrál na BA. Hentai už viděl asi každej, tak řeknu jen, že jako už klasicky předvedli skvělou show s hloupým (čti geniálním) humorem a muzikanstvím na nejvyšší úrovni. Tím pro mě kapelní stránka festivalu končí, jelikož poslední kapela Tankard je další z těch, co mě nebaví. Ale to je přece krása festivalů, každej si najde něco svého.
Jsem rád že i přes covid jsme dostali alespoň tuhle mini verzi Brutalu, která ale nebyla o nic méně brutální! Příští rok bude 25. Ročník, tak noste roušky kde máte, ať se toho dočkáme. Kdybych měl JOSEFOFF zhodnotit fotkou, byla by to tahle


Sepsal: Zbyněk Strnad
Photo(s) by David Surovec
Speciální poděkování vedení Brutal Assault

Články autora Matty Vaněk

Howard Jones se v 50 letech vrací s druhým albem Light The Torch!

Howard Jones je prostě zvíře a to taky dokazuje ve svých 50 letech! Bývalý frontman Killswitch Engage v roce 2017 změnil název své kapely Devil…

Hacktivist se probouzí ze spánku s novým albem

Kapela Hacktivist se opravdu probudila ze spánku a možná v tu nejlepší možnou dobu! Poslední desku z roku 2016 už máme naposlouchanou a my trpělivě…