Reportáže
Modřiny, boule a vyražený dech... Přijely HC mlátičky ze zámoří!
Přejít na obsah

Modřiny, boule a vyražený dech... Přijely HC mlátičky ze zámoří!

MeetFactory navštívila skvělá, hardcorem nabouchaná tour čtveřice Dying Wish, Get The Shot, Terror a Lionheart. A jestli bylo plno? Nebuď vtipálek…

MeetFactory bylo neúprosně napěchované a s prvními tóny kapely Dying Wish už hardcoroví srdcaři létali vzduchem. Protože jsme Emmu Booster slyšeli poprvé, byli jsme natěšeni, co předvede. Interpretek něžného pohlaví není na scéně mnoho, ale Emma se s údělem frontmanky pere statečně. Překvapily nás zpívané melodické pasáže, které z poslechu alb zněly úplně jinak. Každopádně žádná přání ani očekávání nám na koncertě nezemřela!

Další se na scéně dravě představila kapela Get The Shot. Propojení kapela–posluchači je vždycky neskutečné. Česká scéna je zkrátka miluje, o čemž svědčilo i naše mini hlasování v Instagram stories, kde na otázku „Na kterou kapelu se těšíš nejvíce?“ odpověděli respondenti jednohlasnou odpovědí. Není co dodat. Snad jen to, že jsme se těšili na feat písně s Robem Watsonem, frontmanem z Lionheart, který ale bohužel nezazněl.

Pak už se na podiu zjevila velká maskáčová skvrna. Zpěvák z Terror svou oblíbenou bundu nosí asi 24/7. V tomto případě jsme měli krásné srovnání s letním festivalovým koncertem na Fajtfestu. A byl to setsakra rozdíl. Klubové koncerty jim sedí o mnoho více, s menším prostorem si zkrátka rozuměli. Vokalista Scott Vogel pobízel všechny podáním ruky ke stage divu a většímu bordelu. A to se nám moc líbí!

Lionheart nastoupili do rozjetého vlaku, vlhkého vzduchu a tropických teplot, které před stagí panovaly. Jejich show nenechala jedinou nit suchou, fakt.
Členové bandu byli pozitivní a usměvaví po celou dobu hraní. Rob si ke konci pochvaloval, že to, co právě zažívá, je nejlepší koncert na jejich tour!
Úplně na závěr proběhl ještě narozeninový zpěv pro basáka. Perfektní tečkou pak byla píseň „Welcome to the west coast“.

MeetFactory opět nezklamalo. Moc se nám líbilo jak nazvučení prostoru, tak i rychlá obsluha na baru.

Všem organizátorům proto děkujeme!

Text : Simča

Články autora COREMUSIC

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli…

Heaven Shall Burn s sebou do Fóra Karlín přivezou kvalitní support!

Dobře známí němečtí deathcoristé Heaven Shall Burn se vracejí na pódia. Hned z kraje nového roku vyrážejí na evropské turné a jako support…