Reportáže
Monuments, Heart of a Coward a I Built the Sky předvedli progressive ve Futuru!
Přejít na obsah

Monuments, Heart of a Coward a I Built the Sky předvedli progressive ve Futuru!

Středeční Futurum Music Bar patřil britským progressive-metalovým Monuments, kteří jsou ve svém žánru jedni z nejlepších. I přes menší účast ze strany fanoušků předvedli skvělý výkon.

Začátkem večera nás přivítali australští instrumentalisté I Built the Sky. S úsměvem na tvářích nám představili svoji tvorbu, a i přes to, že v sále bylo zatím opravdu málo lidí, dokázali si své vystoupení upřímně užít. Jeden z kytaristů vyzval i těch pár lidí na skromnou wall of death.

S nástupem Heart of a Coward se pomalu ale jistě začal sál zaplňovat. Bylo znát, že povědomí o téhle kapele je u nás mnohonásobně větší než u předešlých IBTS. Občas na mě sice zpěvák působil trochu upištěně, nicméně jako celek předvedli velmi slušný výkon a troufám si tvrdit, že pár lidí přišlo primárně kvůli nim.

Na scénu konečně přicházejí Monuments, kteří se k nám vrací po pár letech. Mezitím si prošli obměnou členů, kdy je opustil zpěvák Chris Barretto a nahradil ho mladičký Andy Cizek, a na post bubeníka se vrátil Mike Malyan, který musel kvůli zdravotním komplikacím kapelu před lety opustit. Byli jsme tedy zvědaví, jak jim to bude v téhle sestavě fungovat. Ze začátku mi přišlo, jakoby pánové byli lehce znudění. Především basák se zpěvákem. Něco tomu prostě chybělo. Zhruba po druhé písničce se to ale zlomilo a naopak se do toho pustili s velkou chutí. Během koncertu jsme mohli slyšet průřez celou diskografií od starších songů až po nejnovější “Animous”, který zazněl hned z úvodu. Zejména bych chtěla zmínit profesionálně odvedenou práci obou kytaristů a Andyho cit pro detail, kdy během písniček dokázal dotáhnout i dlouhé pasáže screamu do úplného konce. Po naléhání davu došlo i na dva přídavky. Při jednom z nich si Andy skočil do davu, který ho odnesl zhruba až do půlky sálu. Svůj set zakončili písničkou z předposledního alba “I, The Creator”, se kterou sklidili velký úspěch. Po koncertu se kapela ještě dlouhou chvíli věnovala svým fanouškům u merch stánku.

Monuments by si příště zasloužili mnohem větší účast, protože to co dělají, dělají fakt dobře. Proto doporučuju si to pro příště ohlídat a dorazit, až se tu staví znova.

Slendy Hájková

Články autora COREMUSIC

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu…