Reportáže
Metalový nářez v Roxy: Trivium, Power Trip, Venom Prison
Přejít na obsah

Metalový nářez v Roxy: Trivium, Power Trip, Venom Prison

Úterní večer jednoznačně patřil metalu. Zde není o čem polemizovat.V Roxy to rozjela nadupaná trojice kapel v čele s oblíbenými Trivium, kteří jsou doslova modlou velké části metalových fandů.

Show odstartovala kapela Venom Prison a už při prvních, syrových tónech démonických kytar bylo jasné, že publikum nebude chtít šetřit. Frontwoman Larissa Stupar svými vokály drtila Roxy jako by zrovna odběhla z pekelných louhů a pustin. Nicméně, i přes tento fakt se publikum ne a ne rozhejbat a vetšina pobídek k pekelným tancovačkám vyzněla do prázdna. Škoda.


Jako další přišli na holení páni z Power Trip. Jejich zjev evokoval oldschoolové trash-metal kapely a i podobné show se divákům dostalo. Power Trip se s ničím nepárali a i v pitu bylo vidět, že tento styl je tanečníkům bližší. Roztáčeli circle pity na celý bál, vzduchem létali nohy, piva a semtam i nějaké to číro.


Nacpané a vydejchané Roxy se nakonec dočkalo kapely Trivium, která po intru vyskákala na pódium. Celé osazenstvo neúnavně pělo po celou dobu setu a na tvářích obou táborů (kapely i fanoušků) byla vidět obrovská radost a dobrá nálada. Člověk by za tak příjemné vystoupení dokázal i odpustit pár falešných tónů, co Matt Heafy semtam vypustil z úst, tedy krom jazyka na znamení metalu!

Text a foto: Mejra Drkal // MD Photography

Články autora COREMUSIC

Asking Alexandria ve Fóru Karlín: Nářez nebo průser?

Do pražského Fóra Karlín se nám tahle ze začátku festivalové sezóny sjela partička opravdu zajímavých kapel pod taktovkou Conspiracy Concerts.…

AERODROME FESTIVAL 2018: Zvučná jména, multižánrový zážitek

Těch z vás, co snad ještě nezaregistrovali mílovými kroky blížící se festival Aerodrome 2018, nejspíš nebude mnoho. Megalomanský line-up…