Reportáže
Metalový nářez v Roxy: Trivium, Power Trip, Venom Prison
Přejít na obsah

Metalový nářez v Roxy: Trivium, Power Trip, Venom Prison

Úterní večer jednoznačně patřil metalu. Zde není o čem polemizovat.V Roxy to rozjela nadupaná trojice kapel v čele s oblíbenými Trivium, kteří jsou doslova modlou velké části metalových fandů.

Show odstartovala kapela Venom Prison a už při prvních, syrových tónech démonických kytar bylo jasné, že publikum nebude chtít šetřit. Frontwoman Larissa Stupar svými vokály drtila Roxy jako by zrovna odběhla z pekelných louhů a pustin. Nicméně, i přes tento fakt se publikum ne a ne rozhejbat a vetšina pobídek k pekelným tancovačkám vyzněla do prázdna. Škoda.


Jako další přišli na holení páni z Power Trip. Jejich zjev evokoval oldschoolové trash-metal kapely a i podobné show se divákům dostalo. Power Trip se s ničím nepárali a i v pitu bylo vidět, že tento styl je tanečníkům bližší. Roztáčeli circle pity na celý bál, vzduchem létali nohy, piva a semtam i nějaké to číro.


Nacpané a vydejchané Roxy se nakonec dočkalo kapely Trivium, která po intru vyskákala na pódium. Celé osazenstvo neúnavně pělo po celou dobu setu a na tvářích obou táborů (kapely i fanoušků) byla vidět obrovská radost a dobrá nálada. Člověk by za tak příjemné vystoupení dokázal i odpustit pár falešných tónů, co Matt Heafy semtam vypustil z úst, tedy krom jazyka na znamení metalu!

Text a foto: Mejra Drkal // MD Photography

Články autora COREMUSIC

Šílenci z Everestu bořili v Café v lese hranice!

Sobota 15.6. se pyšní pražskou zastávkou tour landless a Severals, která se pojí s koncertem Fall From Everest. Venku párno, já jsem celej v černym.…

Godsmack nasekali Pražským fanouškům pořádně na holou!

Nedá se říct, že by Americká partička Godsmack z Massachusetts jakkoliv formovala můj hudební vývoj tak, jako její doboví vrstevníci. Ty nejznámější…