Reportáže
Německé peklo Caliban ovládlo Rock Café, Bad Omens provázely technické problémy
Přejít na obsah

Německé peklo Caliban ovládlo Rock Café, Bad Omens provázely technické problémy

Úterý. To je den, který není ani pondělí, ani neděle. Tím pádem je to v pohodě den. A právě na sklonku včerejšího úterý 18. prosince jsme dostali předčasný dáreček v podobě lahodného koncertu Caliban, Lionheart a Bad Omens v pražském Rock Café. Zajímá tě, jak to probíhalo? Tak neváhej, čti a koukej na fotky!

Bad Omens, Bad Omens... Hoši, hoši, vy máte fakt smůlu! Po technických problémech utnutá hned první písnička vedla ale nakonec k opravdu dobrému koncertu, mnohem lepšímu, než minulý rok v Roxy. Kluci vypadali o něco méně napruzeně, jejich songy na živo opravdu fungují a baví. Nebejt další technické chyby ke konci setu, řekl bych, že to dali na výbornou. Ostatně, i frontman Noah prohlásil vtipně něco jako: "Sorry lidi, jsme idioti, co se snaží dělat věci profesionálně, jen se nám to všechno pořád sere."

Dobře naladění Lionheart na druhou stranu nehleděli na pompézní projev a v prvních sekundách začali do lidí sypat několikanásobně překročenou denní dávku testosteronu. Zde ani není moc co rozvádět. Jednalo se prostě a přímočarou drtičku, kterou fanoušci ocenili nespočtem circlepitů, zdí smrti a stagedivingem. Dobrá energie od kapely, vtípečky i Tullamorka tuto show dovedly ke zdárnému konci.

Caliban najeli na podobnou vlnu. Ta však přinesla mnohem víc než jen kopačky a windmilly. Hned od začátku z frontmana Andrease Döernera čišela čirá pekelnost, kterou dovedl k přesvědčivosti svými démonickými pohyby a vokály. Toto představení pro mě bylo velkým překvapením. Rock Café se v jejich spárech zdálo tak dvakrát větší a obdobně to vypadalo i v pitu. Lidé lítali vzduchem, div nestrhli zavěšení světel, veslovali tak zdatně, že by jim i Ondra Synek mohl závidět a kopali si do tlam hlava nehlava v různých kratochvílích, typických pro takovou mordu. Za jedna! Jak na stagi, tak pod ní. Na konci bylo publikum vyzváno na stage, takže všichni pařili se všema!

Text a foto: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu…