Reportáže
Never Say Die Tour se vrátil s drtivým line-upem, kde si vybral každý!
Přejít na obsah

Never Say Die Tour se vrátil s drtivým line-upem, kde si vybral každý!

V pražském futuru včera proběhl corový svátek pod záštitou Obscure Promotion a Impericonu s jeho Never Say Die Tour. Večer to byl vskutku dlouhý, ve svém chřtánu nesl hned 7 kapel, které se na pódiu objevovaly jako na běžícím páse. Každá z nich úspěšně do této kovové mašinerie přidala špetku svého koření a vznikl tak rozličný mix, který musel uspokojit úplně každého fanouška tohoto žánru.

Boundaries vtrhli na stage opravdu s velkou vervou a začali do publika pumpovat tóny jejich úderného a agresivního metalcoru klenoucího se až do hardcorových poloh. Tato partička byla pěkně přímočará a pořádně rozehřála všechny přítomné svým rychlým tempem, které se moc nezpomalovalo, a směsící dobře znějících breakdownů.

Dánové Cabal se u nás objevují velice často, ať už nedávno s kapelou King 810 nebo na Fajtfestu. Charismatická partička, která do Futura přivezla jako jediná, hutnou temnotu. Oproti Boundaries, kteří byli doslova, zvukově nahulení, kdy jsme jim skoro nerozuměli ani slovo se u Cabal zvuk vylepšil v půlce setu a bylo to jednoznačně znát! Přivezli nám několik songů z nové desky "Magno Interitus" u které je vadou na kráse určitá repetitivnost.

Invent Animate byli jedním z interpretů, které jsem očekávala s velkým nadšením a byla jsem zvědavá, jestli svůj zvuk dokážou zachovat i na živém vystoupení. Hned od první písně bylo jasné, že tato kapela dokáže se svým kouzlem čarovat i naživo, i když mi přišlo, že nasamplované pasáže někdy mohly být puštěny trochu hlasitěji, protože se občas ztrácely. Stejně tak čisté zpěvy chvílemi nebyly tak výrazné, ale tyto věci rozhodně nezkazily dojem z celého vystoupení, od kterého jsem dostala to, co jsem čekala. A to pořádnou nálož atmosférického metalcoru, do kterého jsem se rychle vnořila. Jen mi přišlo líto, že kapela měla jen 30 minutový set, za který sice odehrála všechny hity a nové singly, rozhodně bych se ale za pár dalších songů nezlobila.

Spite - Tato banda na pomezí deathcoru a death metalu rozdrtila všechno, co se nacházelo v jejím dosahu. Kluci si opravdu se svou hudbou neberou servítky a naplno drtí své nástroje i hlasivky. Toto vystoupení bylo jedním obrovským kolotočem, který se nezastavil, dokud kluci nezmizeli v backstagi. Sice se jeho struny točily stále ve stejných polohách, ale i tak byli Spite příjemnou snůškou opravdu tvrdé hudby.

Currents byli v hledáčku mnoha přítomných a myslím, že nikoho z nich rozhodně nezklamali. Jejich metalcore plný emocí má naživo stejný feeling, jako na deskách. Zpěvák Brian zvládá všechny vokální linky opravdu dokonale a zbytek kapely také šlape jako hodinky. Když se také podíval divák trochu detailněji, tak zjistil, že jsou to vlastně mladí obyčejní kluci z Connecticutu, kteří s odvahou naskočili na hudební scénu a zcela s pokorou překonávají její překážky, točí stále lepší alba a na živých vystoupeních excelují.

After The Burial jako poslední předskokani jsou nepřekonatelní hudebníci ať už ve studiu tak naživo. Sound, který kluci mají je snadno rozeznatelný a proto, když přišli na stage, bylo jasné, kdo tam bude švihat lahodný djenty! Zahráli nám největší hity z desky Evergreen nebo Dig Deep, ze které vytáhli eso, který je označováno za jeden z jejich nejlepších songů a to "Lost In The Static" u kterého se většina jejich fandů rozpustila blahem jako máslo na pánvičce! Tak a teď tu novou desku pánové!

Headlineři Never Say Die Tour - Suicide Silence, králové deathcoru si tento rok připomínali 10 let od nešťastné nehody originálního člena Mitche Luckera. Kapela byla v posledních letech jako na horské dráze, ať už šlo o velice negativní reakce na jejich album z roku 2017, nebo upadající kariéra, či změna členů. Kluci to ale všechno překonali a s novým albem "Remember... You Must Die" které vyjde příští rok zase ukazují kdo jsou a čeho jsou schopný! Na koncertě byli velice pokorní a připravili si setlist, který nevynechal ty největší hity, přidal i novinky a užili jsme si i nestárnoucí song "You Only Live Once" který u nás probudil nostalgii. S nárůstem deathcorových kapel, které se žánr snaží posouvat se Suicide Silence nikam neženou a drží se starých kořenů. Ať už je to dobře nebo ne, jejich jméno je ve scéně stále žhavé a my si určitě nenecháme ujít další koncert, protože to stále nějakou šťávu má.

Futurum nám už přišlo malé na tolik kapel a na velkou návštěvnost, snad se budoucí ročníky posunou do větších prostorů, kde nebudete muset většinu času stát za sloupem, když si zrovna skočíte na bar a nemáte šanci se dostat dopředu.
A jak se Vám líbil ročník 2022 Never Say Die Tour?

Během koncertu jsme se dostali na poslední chvíli i k rozhovoru s kapelou Currents a ten si nadělíme k Vánocům!


Napsali: Matty/Vendy
Fotila: Nina Vocelová

Články autora COREMUSIC

nothing,nowhere. vyrostl do krásy! Lucerna znovu pocítila dvojitý moshpit.

Konečně jsme se dočkali! nothing,nowhere. a spol. odehráli své show i v Praze. Sál Lucerna Music Baru se zprvu pozvolna plnil opravdu krásně rozmanito

Letos se již podruhé dočkáme Silverstein!

Jak slíbili po jejich famózním vystoupení na letošním Rock for People, Silverstein se vrací do Čech, konkrétně v pondělí 5. 12. do pražského…