Reportáže
Nezapomenutelná show Rise Against rozpumpovala celý Karlín
Přejít na obsah

Nezapomenutelná show Rise Against rozpumpovala celý Karlín

Rise Against a jejich velkolepá show otřásla celým Karlínem a rozpumpovala energii všech posluchačů v sále. Ten večer se stalo tolik věcí, na které nikdy nezapomeneme, ať už skvělá předkapela, nebo nekončící set Rise Against spolu s jejich nejlepšími písničkami.

FROM OUR HANDS
Celý večer zahájili nadějní From Our Hands z Bratislavy, jež mile překvapili před skoro zaplněným Karlínem. Kapela skvěle komunikovala s publikem, které jí nazpátek posílalo dobrou zpětnou vazbu. Slovenské formaci se dostalo velkých ovací. Hoši měli celkem svižný set, který se skvěle rozjel zejména v druhé polovině. Musím velmi pochválit, s jakým nasazením hráli a jak rozmanitou variaci hlasů měli, jelikož v kapele zpívali hned 3 členové. Velmi mě překvapil i dobře zahraný světoznámý song od Depeche Mode - Enjoy The Silence, který si publikum velmi užilo. Kapela mi chvilkami dost připomínala You Me At Six, skutečně jsem tam slyšel dost silnou influenci, což je pro mě velké plus. Velmi vtipné bylo i zakončení, kdy kluci oznámili, že zahrají poslední song a když byli u prvního riffu, přiběhl jeden člen kapely, že již není čas, a tak se s námi museli velmi rychle rozloučit bez poslední písně. Myslím si, že hrát jako support pro Rise Against, si bratislavští zasloužili právem.


RISE AGAINST
Po předskokanech byla žízeň, lidé se ale hned pak nakupili dopředu ještě více, až zepředu už nebylo vidět na oba dva bary. Rise Against nás nechali čekat bohužel asi pětačtyřicet minut, než jejich vystoupení započalo. Nakonec se však ozvalo intro, které otřáslo celým klubem a hoši konečně naskákali na pódium. Hned ze začátku zahráli písně jako "House On Fire" či klasiku "Satellite". Zvuk neměl jedinou chybičku po celý koncert (což se mimochodem týkalo i From Our Hands). Tim McIlrath byl ve velmi dobré formě, kolikrát se snažil fakt přidat i na ohromujících vokálech, které songům dodávaly pořádný říz. Sympatické bylo, když se pánové omluvili, že jsme museli tak dlouho čekat. Zdálo se, že show je nakopla takovým způsobem, že by sem podle svých slov rádi jezdili častěji, což je velmi příjemná zpráva pro fanoušky, i já bych tuhle kapelu rád uviděl zas a zas. Příjemná energie se táhla opravdu celým večerem a to, co se cca v půlce koncertu rozjelo, bylo opravdu něco neskutečného. Byly jsme svědky circle pitu velkého skoro přes půlku celého prostoru, kotel ale pekelně roztáčel i klasické moshpity, z čehož byl Tim velmi překvapený. Když se lehce uvolnila ta veškerá energie, frontman kapely si vzal akustickou kytaru a zahrál nám tři písně, mezi kterými byla i "Hero Of War" a zde se ukázalo, jak skvělé publikum tu kapela má. Více než půlka Fóra Karlín (takřka až ke zvukaři) si sedla na zem a začala poslouchat Timův skvělý hlas v kontrastu s akustikou. Dokonce se objevil nejeden tančící pár... Ten večer se skutečně událo tolik koncertní magie, tolik zážitků pro nás všechny. Show gradovala a pomalu se blížil konec, rozhodně jsme slyšeli většinu starých a dobrých pecek i klasik jako "Savior" či "Make It Stop (September's Children)" nebo i "Help Is On The Way" a další. Set byl dlouhý zhruba hodinku a 40 minut a všichni jsme na jeho konci byli propocený až na kost, ovšem s určitým pocitem zadostiučinění. Ten večer jsme Rise Against předvedli, že je prostě milujeme a že je pro nás jejich hudba nezapomenutelná.

Články autora Matty Vaněk

Hopes Die Last: „Cítili jsme, že je ten správnej čas na to, dát se po 14 letech zpátky dohromady.“

Minulý rok nás potkalo velké štěstí, protože jsme se setkali s parádní kapelou Hopes Die Last. Ti se po 14 letech vrátili v základní sestavě…

DROPOUT KINGS: Děláme věci, který by normálního člověka ani nenapadlo dělat!

Arizonská skvadra Dropout Kings tenhle rok kralovala Fajtfestu a jako jedna z headlinerů rozskákala celý kopec a spustila vlnu šílenství pod stagí.…