Reportáže
Underdogs hostil povedený norsko-český metalcorový večírek v čele s ATENA!
Přejít na obsah

Underdogs hostil povedený norsko-český metalcorový večírek v čele s ATENA!

BrainWave Production se od začátku svýho působení daří do Prahy vozit dobrý kapely do menších klubů ještě předtím, než se utrhnou ze řetězu a začnou tourovat ve velkým. To je tak trochu i případ včerejšího večera, řekli bychom. Corekids vytušili, že se i v případě norské kapely ATENA může jednat o zajímavej koncertní bonbónek a dorazili do Underdogs v příjemným počtu. A tak si Norové společně s krajany z Adjentist a Čechy Severals a Anthems mohli dopřát důstojnou podporu publika.

Adjentist celý večer otevírají a už podle jména je jasné, o co jde. Norové servírují decentní porci běžnýho djentíčku tak akorát na zasycení. Je to asi jako když si v lepší hospodě dáš nějaký klasický český jídlo, protože nemáš zrovna chuť na exotiku, chceš se prostě jen najíst. Nepotřebuješ žádný překvapení a to ti stačí. Tyhlety djenty jsou něco podobnýho. Zakejveš si hlavou do lichejch breakdownů a jdeš od toho. Dvacet minut je tak akorát, na začátek akce to je fajn.

S o něco zajímavějšími aranžemi do hry vtrhnou domácí Anthems, který snad už dobře znáte. Podle mýho názoru tady prostě laťka jde nahoru, protože se v tý hudbě najednou děje spoustu věcí, než jen čajna a "progressivní" riffáž. Za Anthems (i za Severals) buďme fakt rádi, protože jsou instrumentálně vyspělí, dláždí si cestu ke svýmu osobitýmu zvuku a šlapou. Jejich přednosti včera nejvíc vynikly při singlovce Moments. Je to dobře napsanej song, kterej kapele naživo neskutečně sedí.

Podobnou chválu musíme vystřihnout i plzeňský skvadře Severals! Tu vidíme live letos už poněkolikáté. Svůj set začínají pánové dvěma novými věcmi, který sice znějí podobně jako songy z povedenýho EPčka Glitch, ale progress tam je rozhodně znát. Jejich gigu není v podstatě co vytknout. Severals s sebou vozí skvělou světelnou show a navíc umí koncerty odehrát prakticky bezchybně. Zpěvák Domča možná úplně neměl svůj den, ale i tak musíme říct, že se koncert od koncertu zlepšuje.

Hlavní kapela večera je tu! Panuje trochu skepse nad tím, jak ten ATÉNIN mix žánrů bude znít v živým podání. Ale nakonec to dopadne tak, že musíme do moshe! Tohle je opravdu rozjetý! Hutný breakdowny hejbou celým klubem a nenechávají nikoho z přítomných v klidu. Trošičku hapruje frontmanův čistej zpev, kterej docela zaniká oproti screamům, ale jinak je to přesvědčivá show. ATENA je nakonec skutečně příjemný překvapení, který donutilo řadu lidí totálně propotit trička! Ta úvodní věta o BrainWave se nám zase potvrdila!

Foto: Eliška Sedláčková
Text: Jiří Popelka, Zbyněk Strnad

Články autora COREMUSIC

Deafheaven + Touche Amore: Emoce na maximum!

Slušnou účastí poctili fandové tvrdé muziky sobotní show dvou velikánů - Deafheaven a Touché Amoré. V pitu to začalo vřít také hned od…

Betraying The Martyrs si do Vopice přizvali nepálský metal i saxofon!

Všichni ví, že komornější akce mají nespočet plusů. Osobnější přístup, neskutečnej riot na malém prostoru a mnohdy i pořádnou saunu.…